Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×
Sonic

Търсим хора за създаване на флаш игра

Recommended Posts

Здравейте, преди няколко дена с още двама човека ни дойде идея да направим флаш игра, но до момента не сме правили подобно нещо и имаме нужда от някой (или някои), който разбира и може да ни помогне с правенето на играта. Иначе вече сме решили каква да бъде и мислим, че би се получило доста добре, ако намерим точния човек. :) Дано някой помогне!

преди 13 минути, iseetruth написа:

Той не умря ли флаша ?

Не мисля... Ако играта е направена добре, доста хора биха я играли. Но моля без излишни въпроси. ;)

преди 10 минути, Sonic написа:

Не мисля... Ако играта е направена добре, доста хора биха я играли. Но моля без излишни въпроси. ;)

Така е!

Edited by Knuckles

преди 11 минути, Sonic написа:

Флаша си е добър!

А Вие знаете ли как се прави нещо подобно ? Да не излезе, така че новият член да направи цялата игра, а Вие..

Преди 10 часа, HazarBG написа:

А Вие знаете ли как се прави нещо подобно ? Да не излезе, така че новият член да направи цялата игра, а Вие..

Здравей, ние горе-долу знаем какво е нужно, за да се направи играта. Занимаваме се с дизайн, може да направим сайта и всичко друго, което е нужно. Обаче не може да създадем основата, понеже не знаем добре кодовете - а те са най-важната част. Именно затова и решихме да напишем темата тук. Така че, ако някой иска да ни помогне, да е отдаден на това и да се занимава заедно с нас, е добре дошъл! Разбира се, че няма да го оставим сам да направи всичко, а ние просто да си стоим и да гледаме. Всеки ще помага с каквото може. ^.^

Flash-a отдавна не е в бизнеса ... има си webgl , unity-engine и куп други хиляди пъти по-разширени и по-добри избори за да се направи браузър игра.

Не си губете времето.

Вижте ActionScript 2 или 3 tutorial. Flash е 100% мъртъв и няма смисъл да се прави каквото и да било на него, но ако ви е за домашно от училище е разбираемо (да Flash още се изучава в образователната система).

Еми тя ще бъде нещо като Remake на игра, която е затворила.

На 5.09.2017 г. at 22:50, Sonic написа:

Здравейте, преди няколко дена с още двама човека ни дойде идея да направим флаш игра, но до момента не сме правили подобно нещо и имаме нужда от някой (или някои), който разбира и може да ни помогне с правенето на играта. Иначе вече сме решили каква да бъде и мислим, че би се получило доста добре, ако намерим точния човек. :) Дано някой помогне!

Колеги дайте шанс на момчетата щом са решили да се пробват, а и така се започва днес ще направят flash утре ще минат на webgl и така нататък може да се развият, а до колкото и нищо няма да загубят от това че пробват, Съвет от мен момчета продължавайте смело напред ( никога не се отказвайте от целта си)

;)

• Thanks 1

Защо на Flash? Това е технология, която всички големи компании се стремят всячески да премахнат.

Ако наистина искате да направите игра, която да е надплатформена и да може да се играе на Windows, Android, iOS, а също така и PS, просто ви трябва специалист по Firemonkey.

Въпросът ми е каква игра искате да направите?

- Аркадна.

- Стратегия.

- Логическа.

- Друг вид игра.

Какво предлагате, като сътрудничество?

- Вие сте дизайнери (художници) и имате сторидж бордовете и търсите програмист.

- Вие пишете сценарий за играта, но не сте художници и програмисти.

- Вие искате да направите игра, но все още нямате екип от програмисти и художници.

Как виждате развитието на проекта и неговата поддръжка?

Много е важно кой ще озвучи играта?

Имате ли екип, който е правил подобни неща, защото там също има специфика.

За да мога да ви помогна предоставете малко повече информация. 

Ако искате обаче да правите игра самостоятелно трябва да ви намеря "Въведение в програмирането на игри" част I, II и III за да имате нещо, което ще ви води стъпка по стъпка. 

Четете ли на френски? А на чешки или на японски?

Английският няма да ви е от кой знае каква полза. Най доброто е на тези три езика, но ако не ги знаете ще трябва да търсим друго решение.

В този случай обаче трябва да сте наясно каква е разликата между Direct X и Опен GL. Без това няма как да се получи. Ще ползвате изометрия или директно ще работите с 3D?

Трябват ви и познания по физика, защото кинематичните модели са в основата на всяка една игра.

Повярвайте програмирането на игри е елементарно, но художествената страна е кошмарна. 

Лично аз ще ви окажа съдействие, дори ще ви науча как да си направите game server, но дайте първо да видим как ще се казва играта и какво точно ще включва.

Edited by Avatara
  • Like 1

Изхождайки от принципа:

"По добре е веднъж да покажа, отколкото многократно да обяснявам." ,

ще ви направя много малък подарък.

Има една доста популярна игра. Сега ще ви демонстрирам как с един код може да направите така, че да работи под Windows, Android, iOS и дори ... но за последното няма да говорим сега. :D

В архива има всичко. Изходни кодове, изпълними файлове ...

Моля да бъда извинен, но кодовете са на ... Delphi. :D

Добре дошли в бъдещето. :D :D

GAME_001.rar

Това е само за начало. Истински забавното е малко по натам.

Както казах няма нищо по-елементарно от това да се правят игри стига инструментите да са подходящи. :D

Edited by Avatara

На 7.09.2017 г. at 13:32, Avatara написа:

Защо на Flash? Това е технология, която всички големи компании се стремят всячески да премахнат.

Ако наистина искате да направите игра, която да е надплатформена и да може да се играе на Windows, Android, iOS, а също така и PS, просто ви трябва специалист по Firemonkey.

Въпросът ми е каква игра искате да направите?

- Аркадна.

- Стратегия.

- Логическа.

- Друг вид игра.

Какво предлагате, като сътрудничество?

- Вие сте дизайнери (художници) и имате сторидж бордовете и търсите програмист.

- Вие пишете сценарий за играта, но не сте художници и програмисти.

- Вие искате да направите игра, но все още нямате екип от програмисти и художници.

Как виждате развитието на проекта и неговата поддръжка?

Много е важно кой ще озвучи играта?

Имате ли екип, който е правил подобни неща, защото там също има специфика.

За да мога да ви помогна предоставете малко повече информация. 

Ако искате обаче да правите игра самостоятелно трябва да ви намеря "Въведение в програмирането на игри" част I, II и III за да имате нещо, което ще ви води стъпка по стъпка. 

Четете ли на френски? А на чешки или на японски?

Английският няма да ви е от кой знае каква полза. Най доброто е на тези три езика, но ако не ги знаете ще трябва да търсим друго решение.

В този случай обаче трябва да сте наясно каква е разликата между Direct X и Опен GL. Без това няма как да се получи. Ще ползвате изометрия или директно ще работите с 3D?

Трябват ви и познания по физика, защото кинематичните модели са в основата на всяка една игра.

Повярвайте програмирането на игри е елементарно, но художествената страна е кошмарна. 

Лично аз ще ви окажа съдействие, дори ще ви науча как да си направите game server, но дайте първо да видим как ще се казва играта и какво точно ще включва.

Здравейте, темата е малко стара, съжалявам за което. Направи ми впечатление, че разбирате доста в тази сфера. Искам да, Ви попитам интересувате ли се още за направа на някой голям проект. Нямам знания по програмиране, тепърва се уча. Искам да се уча в тази сфера. Имам един приятел, който има флаш игра  и ме запали доста, но той не иска да ми помогне толкова... Той не я е писал, подарили са му я старите собственици, които не са българи, поради причината, че са започнали направата на голям проект (игра, която е надплатформена). Мога да помогна върху сценария по някакъв начин, ако трябва ще намерим и други хора, които разбират. Готов съм да помогна по всякакъв възможен начин.. Пиши, ако имаш някакъв интерес.

Edited by CaptainDak
  • Thanks 1

Направата на игри изисква добър екип от художници, музиканти и дизайнери. Аз съм технократ.

Ако има наистина сериозни хора и желание няма проблем.

Самият аз правя REST Game сървъри, и там имам доста богат опит, най-вече когато става дума за multiplyer игри.

Ако искате хайде да започнем с нещо елементарно и да видим какво ще се получи ...

• Like 1

преди 28 минути, Avatara написа:

Направата на игри изисква добър екип от художници, музиканти и дизайнери. Аз съм технократ.

Ако има наистина сериозни хора и желание няма проблем.

Самият аз правя REST Game сървъри, и там имам доста богат опит, най-вече когато става дума за multiplyer игри.

Ако искате хайде да започнем с нещо елементарно и да видим какво ще се получи ...

Напълно съм съгласен с теб ! Готов съм да дам всичко от себе си, за да постигнем желания резултат. Имам желание от доста време да започна такова нещо...

Здравей.

Ето ти адрес за да си изтеглиш един Game Server (подарък лично от мен). 🙂

http://g-92.com/Demo/GameServer/

Имай в пред вид, че това е тестова версия и не е подписана. 

Тествай. Ако ти хареса ще ти изпратя още игри. Пуска се под Windows. На практика не е капризно. Ако си със статично IP ще може да го видиш в internet. Но дори да си с динамичен адрес има решение.

Ако всичко е наред трябва да видиш това:

Server_001.thumb.png.442673aea075361fb10e14e8172d088b.png

Кликваш на Play Chess и може да видиш как се местят фигури и не само това ... 

Server_002.thumb.png.710a4c111b55f504edbe2df48220cf83.png

Ако имаш въпроси пиши.

Адреси за контакт ще намериш на http://g-92.com

• Like 1

На 16.07.2019 г. at 14:27, Avatara написа:

Здравей.

Ето ти адрес за да си изтеглиш един Game Server (подарък лично от мен). 🙂

http://g-92.com/Demo/GameServer/

Имай в пред вид, че това е тестова версия и не е подписана. 

Тествай. Ако ти хареса ще ти изпратя още игри. Пуска се под Windows. На практика не е капризно. Ако си със статично IP ще може да го видиш в internet. Но дори да си с динамичен адрес има решение.

Ако всичко е наред трябва да видиш това:

Server_001.thumb.png.442673aea075361fb10e14e8172d088b.png

Кликваш на Play Chess и може да видиш как се местят фигури и не само това ... 

Server_002.thumb.png.710a4c111b55f504edbe2df48220cf83.png

Ако имаш въпроси пиши.

Адреси за контакт ще намериш на http://g-92.com

ЕХААА !! Това е доста добро.. Никога не съм имал такава игра, благодаря ти ! Сега с това примерно може ли да се направи main page като начална страница с регистрация примерно...