Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×
miglen

Bulgarian Wordlists - Списъци с думи на български език

Recommended Posts

Привет на всички, не знам дали мястото на този пост е точно в тази категория, ако не е моля да ме извините. 

Направих едно хранилище в което ще се опитам да събера максимално много, както и различни вариации на списъци с думи на български език (bulgarian wordlists).

github.com/miglen/bulgarian-wordlists

Всеки, който желае да допринесе към него, моля да използва функционалноста на github за добавяне и коментиране.

Поздрави! :) 

• Like 4

За ЕГН имаш грешка в списъците. Генератора ти не пренася на нов ред, а отделно и грешка в генерирането имаш, но както и да е вече си ги генерирал. То като се копира готов код се следи кода да няма в себе си някаква грешка...

Благодаря за отговора, но не виждам проблем с новите редове нито с валидността им? 

преди 57 минути, miglen написа:

Благодаря за отговора, но не виждам проблем с новите редове нито с валидността им? 

Отваряйки с чист Notepad файловете не излизат на нов ред. Проблема ти е бил, че вероятно ако си генерирал файла с php не си ползвал PHP_EOL константата. Както и да е... Относно с валидността на ЕГН-тата, ако това (1604010886) ЕГН е валидно, то седнете и прочетете малко. :D:D:D 

• Haha 1

Ползвал съм python за генерирането с +'\n' накрая, за това с notepad не ти се виждат на нов ред, защото са различни методите.
Относно валидността, да влидно ЕГН е това, което си упоменал:

http://georgi.unixsol.org/programs/egn.php?a=check&egn=1604010886 

https://www.kik-info.com/cache.php?id=4239f01fe05050c4489d4b1316a9ae1920696002

Проверих на случаен принцип около 100к ЕГН-та и всички бяха валидни. Благодаря ти все пак за отделеното време да пишеш. :)

На 22.08.2017 г. at 12:26, miglen написа:

Ползвал съм python за генерирането с +'\n' накрая, за това с notepad не ти се виждат на нов ред, защото са различни методите.
Относно валидността, да влидно ЕГН е това, което си упоменал:

http://georgi.unixsol.org/programs/egn.php?a=check&egn=1604010886 

https://www.kik-info.com/cache.php?id=4239f01fe05050c4489d4b1316a9ae1920696002

Проверих на случаен принцип около 100к ЕГН-та и всички бяха валидни. Благодаря ти все пак за отделеното време да пишеш. :)

....

29 minutes ago, freeman987 said:

160401

Това е 1916г? Обясни защо смяташ, че не е вярна, че ми е интересно?

Благодаря много, ще го поправя във файловете :)

Преди 1 час, miglen написа:

Благодаря много, ще го поправя във файловете :)

Радвам се, че съм помогнал по темата. Доооста съм чел относно тези неща. Какви други масиви мислиш да качваш?

Бих желал да съдържа топ 100 български пароли, но нямам такава налична информация, ако някой има и желае да сподели по възможност с брой, за да можем да ги сравним. Иначе относно списъците - транслитерация и шльокавица, може би и някакъв вариант за най-използваните думи в ежедневието. Мислех си да скрапна новини или форуми и да генерирам думи от тях.

Привет,

Благодаря за труда и предоставените материали!

Няма ли да е по-добре ако обединиш файловете с думи на латински и шльокавица? В този случай имаш голям брой еднакви повтарящи се думи и в двата файла и по този начин губиш време когато ги пускаш за проверка.

Направих следния експеримент при мен: обединих всеки 2 файла на латински и шльокавица, след което премахнах повтарящите се думи вътре и резултата е 25-30% намален общия брой на думите:

root@kali:~/wordlists# wc -l *
    7570  bg-geo-latin+6lyokavica-no-dupl.txt
    8448  bg-names-latin+6lyokavica-no-dupl.txt
 1140364  bg-words-latin+6lyokavica-no-dupl.txt

Ако някой смята, че ще са му полезни, прикачам файловете тук.

bg-names-latin+6lyokavica-no-dupl.txt

bg-words-latin+6lyokavica-no-dupl.txt

bg-geo-latin+6lyokavica-no-dupl.txt

Бих искал да попитам ако можех сам щях да го направя лист с телефони да почва предполагам с 08 после да има само вариант за 9 или 8 и вс др да е от 0 до 9 не знам дали са такива правилата на телефонистите но ако някой би ми обеснил или ми препоръчал такъв лист бих бил много благодарен. :) 

аз направих два отделни за 089 и 088 явно трябва да напраявя и за 087 но как да ги съчетая в един.

Направи няколко листа, за всеки оператор по 1 отделен. Иначе файла става много тежък! ;) 

Какво правите за операторите, че не разбрах? 

Прави списъци с данните на клиентите им!

П.п. Шегувам се. Казва, че прави пас лист с всички тел. номера, които до голяма степен е излишен. :)

Преди 1 час, Covid19 написа:

Прави списъци с данните на клиентите им!

П.п. Шегувам се. Казва, че прави пас лист с всички тел. номера, които до голяма степен е излишен. :)

Ако са валидни номера не е проблем. Знам и как могат да бъдат валидирани, но няма безплатен вариант за такова количество номера. 

Преди 9 часа, freeman987 написа:

Ако са валидни номера не е проблем. Знам и как могат да бъдат валидирани, но няма безплатен вариант за такова количество номера. 

Какво ще рече валидирани?

Дали са реално използвани или не. 

Под реално използвани разбираш само дали са активни? Или и кой на кого е?

На 14.06.2020 г. at 1:34, Covid19 написа:

Под реално използвани разбираш само дали са активни? Или и кой на кого е?

Кои са активни. Кой стои зад този номер е вече допълнение. ;) 

На 16.06.2020 г. at 14:11, freeman987 написа:

Кои са активни. Кой стои зад този номер е вече допълнение. ;) 

Това ми се вижда безсмислено. Каква е ползата да проверяваш милиони тел. номера, като просто можеш да ги пуснеш за проверка като парола? :)

Някой ако има читав списък с имена на шльокавица или латиница може да го сподели? Все пак целта е да си тестваме слабите места и да видим къде са ни пробойните нали?! На бг ще е трудно да барнеш добър дикшънири файл с думи на латиница и шльокавица. Нашите пароли са предполагам в пъти по-трудни от на англоговорящите, но все пак не е лошо да проверим до колко са защитени системите ни.

Edited by Covid19