Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×

Recommended Posts

Хора, чудех се имали някакъв начин с който да се изтрият всички данни на smartphone с OS Android, без да се търси акаунта на user-а в Google?

С "две думи" да се skip-не  [google account verification] след нулиране.

Edited by Magma_Burn

Ако те разбирам правилно, искаш да изтриеш всички данни на телефона. Просто го factory reset-ваш и готово.

При новите модели добавиха функция след ресет да не можеш да отключиш телефона докато не си въведеш гугъл акаунта. Подобно на айфоните с техния айклауд. 

Предполагам, че има вариант да се отключи буутлоадера и да се зареди къстъм ром, за да се избегне ако евентуално  е забравен акаунта, но не съм го тествал. Погледни в XDA. Там трябва да има най-много информация на темата.

На 15.06.2017 г. at 23:01, Bobi's Tutorials написа:

Ако те разбирам правилно, искаш да изтриеш всички данни на телефона. Просто го factory reset-ваш и готово.

Bobi's фен съм ти, но не става толкова лесно. Когато го factory реста от recovery-то и му изчистя кеша, по някакъв начин данните за акаунта в google остават и ги търси за да можеш да ползваш телефона отново което е супер тъпото!

На 15.06.2017 г. at 23:49, temporary написа:

При новите модели добавиха функция след ресет да не можеш да отключиш телефона докато не си въведеш гугъл акаунта. Подобно на айфоните с техния айклауд. 

Предполагам, че има вариант да се отключи буутлоадера и да се зареди къстъм ром, за да се избегне ако евентуално  е забравен акаунта, но не съм го тествал. Погледни в XDA. Там трябва да има най-много информация на темата.

ще погледна, мерси.

Преди 2 часа, Magma_Burn написа:

Bobi's фен съм ти, но не става толкова лесно. Когато го factory реста от recovery-то и му изчистя кеша, по някакъв начин данните за акаунта в google остават и ги търси за да можеш да ползваш телефона отново което е супер тъпото!

Да.. извинявай.. и аз се усетих, че имаше нещо такова малко след като го написах :D Отговорът на temporary изглежда най-логичен, друг вариант за който се сещам, но никога не съм пробвал (защото не се занимавам толкова с телефони) е да използваш нещо за wipe-ване на телефона, чувал съм за MobiKin, но както казах, не ми е потрябвало и не съм го използвал.

Специално при андроид 5 го има това като тъй наречената защитна функция . Начинът е да се префлашне ромът или  от меню акаунти просто да се изтрие гугълският акаунт след което да се направи фактори ресет . Тествани са и двата начина и работят че официалният който дават гъгъл през админ панелът си е тотална боза .

Нещата, за които гадае те може и да ги има, може и да ги няма. Зависи от андроида, от телефона...

Да пробваш ей така на сляпо, е като търсиш игла в купа сено. И то ненужно. 

На 17.06.2017 г. at 12:39, Bobi's Tutorials написа:

Да.. извинявай.. и аз се усетих, че имаше нещо такова малко след като го написах :D Отговорът на temporary изглежда най-логичен, друг вариант за който се сещам, но никога не съм пробвал (защото не се занимавам толкова с телефони) е да използваш нещо за wipe-ване на телефона, чувал съм за MobiKin, но както казах, не ми е потрябвало и не съм го използвал.

Ще проверя, то май друг начин няма :D

Не мога да си редактирам поста. Не мога и да го гледам така.

Да се чете: "Нещата, за които гадаете..." (аутокорект) 

Товае възможно, и съм го правил на стария си телефон. Проблема е, че не знам дали има начин за твоя телефон. Кажи ми марката и модела на телефона си, дали поддържа download mode/fastboot и на кой андроид е

Edited by Ablax