Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad

Recommended Posts

Предлагам да се направи Discord сървър за сайта.

Discord просто казано е по-добър Скайп.

Няколко точки защо е по-добро:

• Често се подобрява
  • Има много повече функционалност от Скайп. Липсват му само screenshare/видео разговори, като и те са почти готови
  • Не е P2P като Скайп, което означава, че не може да се вземе IPто на всеки втори и резолвъри не съществуват
  • Всичко се държи на сървърите на Discord, което означава, че ще е много по-леко от Скайп
  • Всеки може да си направи сървър за по-малко от минута
  • Може да се ползва в повечето браузъри без да се тегли нищо
  • Позволява да се направят колкото и да са канали за текст чат и voice чат
  • Всеки потребител може да ползва каквото и да е име, тъй като има ID прикачено към него
  • И още много, много други

Снимка за пример: цък, тъй като няма спойлери

Много е лесно за модериране, тъй като също има система за роли, лесно се банват хора и тем подобни.

Не знам колко популярно ще е, но предполагам, че на по-активните в форума ще им хареса, тъй като ще има live chat.

И на тея, който им се говори, ще могат да говорят без да разкриват нищо за себе си.

Ако удобрите, мога да помогна за направата на сървър, тъй като вече съм ползвал Discord за около една година.

• Like 5

• аз съм за по добре ще е 

След като всичко се хоства на техния сървър, какво се иска от нас? На принципа на jabber сървър ли е?

https://a.doko.moe/uimglg.mp4
Ето колко е просто да се направи сървър.

Ако трябва, ще го направя и ще ви дам админ права, не е проблем.

Това според мен няма да пожъне широка употреба. Нали си имаме бърз чат към форума, за какво ни е да извеждаме потребителите в друга система? Ако ще ги извеждаме, по-добре да е в IRC.

• Like 1

Тея дни никой не ползва IRC.

Предполагам, че само по-заинтересованите в този форум биха се присъединили към каквото и да е, било то IRC или Discord.

Discord предлага voice chat и съм сигурен, че на доста хора ще им е интересно да говорят с други от тази сфера.

Все пак това е само предложение, не е проблем ако не се приеме.

Аз съм за по лесно ще общуваме и може да се говори което е супер

Да има чат не е лошо. Ама гласови съобщения, съмнявам се много хора да имат време за това. 

Edited by karamel4e

Аз също бих искал да споделя моята гледна точка по въпроса. Ще се опитам да дам аргументи и по двете гледни точки.

Защо е хубаво да има дискорд сървър:

Освен причините, които е споменал Hexagone,

На 15.06.2017 г. at 4:05, Hexagone написа:
  • Често се подобрява
  • Има много повече функционалност от Скайп. Липсват му само screenshare/видео разговори, като и те са почти готови
  • Не е P2P като Скайп, което означава, че не може да се вземе IPто на всеки втори и резолвъри не съществуват
  • Всичко се държи на сървърите на Discord, което означава, че ще е много по-леко от Скайп
  • Всеки може да си направи сървър за по-малко от минута
  • Може да се ползва в повечето браузъри без да се тегли нищо
  • Позволява да се направят колкото и да са канали за текст чат и voice чат
  • Всеки потребител може да ползва каквото и да е име, тъй като има ID прикачено към него
  • И още много, много други

бих искал да добавя нещо от мен.

Според мен, дискорд би предразположило хората да пишат повече, да питат повече въпроси и да получават новините от сайта, пуснати нови теми и всичко по всяко време, а не само когато са в сайта.

Защо обаче? Ами защото доста голяма част от хората като цяло (не мога да кажа точно число или процент, защото не съм се информирал предварително) използват дискорд и много от тях имат и мобилното приложение. Ако някой (администратори или модератори, или дори ние) постваме новите теми от нас или новини, те биха го получили по-бързо, от колкото да наблюдават сайта. Така те въпреки, че може да са "изкарани" от сайта, все пак ги държи в течение с новините и биха отворил линковете, за да разберат повече за съответната новина/тема. Като видят нещо интересно например, би ги вкарало обратно в сайта. Съмнявам се всички да имат отворен сайта и да наблюдават какво става в него 24/7 дори на мобилното си устройство (освен мен :D ). Затова според мен, би допринесло за дори повече връзка със сайта и трафик към него. Ще дам за пример фейсбук страницата, който я следи, дори докато скролва във фб ще намери някоя новина и ще цъкне на нея. Това е начина, по който няма да ги извеждаме от сайта, а чрез  постването на новините или пък ако някой от нас качи нова тема, бихме ги вкарали обратно там, за да прочетат повече за нея. (Да не споменавам колко повече хора биха се предразположили да чатят там за всякакви неща (въпреки, че на някои им звучи нелогично, помислете за примери със сравнения с други приложения като messenger и нещо друго, че в момента не се сещам, но надявам се сте схванали смисъла) )

Всички тези различни видове чат и споделяне на нови неща от сайта може да го разделите на различни чатове. Ако не знаете как става (въпреки, че лесно бихте се научили) има доста хора, които биха го направили за вас, това няма да е проблем.

Надявам се, да сте разбрали това, което съм искал да кажа. Но така или иначе, никой няма да се разсърди, ако не искате, така че няма проблем. :)

Мислех да пиша по-горе, че мога да си представа как Аз, Боби и Аватара стоим онлайн 24/7.

• Like 1

няма какво да му мислите направо те хората си го казаха :D 

Абе хора, защо трябва да се мъчите?  Тук има бърз чат видим за всички, лични съобщения и форум теми. Какъв е смисъла да се товари с ненужна комуникационна дупка форума? Аз бих подобрил бързият чат със записване на кратки видеа или звукови съобщения но нищо повече. Смисъла е нулев да се прави отделен сървър и да се ползва iframe за да се добави тук или още по-лошо да се пренасочва директно. Другият варянт е целият дизайн на чата да се приобщи и заявките да се правят отдалечено, чрез API примерно, но в краяйна сметка това си е излишно. :D:D:D

31 minutes ago, freeman987 said:

Абе хора, защо трябва да се мъчите?  Тук има бърз чат видим за всички, лични съобщения и форум теми. Какъв е смисъла да се товари с ненужна комуникационна дупка форума? Аз бих подобрил бързият чат със записване на кратки видеа или звукови съобщения но нищо повече. Смисъла е нулев да се прави отделен сървър и да се ползва iframe за да се добави тук или още по-лошо да се пренасочва директно. Другият варянт е целият дизайн на чата да се приобщи и заявките да се правят отдалечено, чрез API примерно, но в краяйна сметка това си е излишно. :D:D:D

"Комуникационна дупка"

Няма как да го кажеш тва без да свучиш тъпо.

А, няма какво да се мъчи никой. Работа за 10-15 мин е.

А тва с чата ще отнеме доста по-дълго, тъй като е плъгин (не е писано от админите тука).

Преди 2 часа, Hexagone написа:

"Комуникационна дупка"

Няма как да го кажеш тва без да свучиш тъпо.

А, няма какво да се мъчи никой. Работа за 10-15 мин е.

А тва с чата ще отнеме доста по-дълго, тъй като е плъгин (не е писано от админите тука).

Звуча си мнооого добре. Под "комуникационна дупка" имам предвид изтичане на информацията към друго място. Ако ми кажеш, че няма да е така, то познай кой ще звучи тъпо. Добре известно ми е, че чата е плъгин и ми е повече от ясно колко време би отнело да се създаде това, което съм предложил, но ако ти кажа, че и то ще е ненужно ще ми повярваш нали. Както и да е. Сървъра може да е за 10/15 минутки, но пренасочваш трафик към чужда система и най-вече добавяш външен код към системата си. Защо? Защото ще може някой да си чати и да си води разговори ли? По тази причина има скайп, месинджъри, вайбъри и съвсем други платформи  по темата. Форума предлага достатъчно добра комуникационна среда. Още не е достатъчно развит, че да му се налага да използва подобна система.  Ненужен кич е.

45 minutes ago, freeman987 said:

Звуча си мнооого добре. Под "комуникационна дупка" имам предвид изтичане на информацията към друго място. Ако ми кажеш, че няма да е така, то познай кой ще звучи тъпо. Добре известно ми е, че чата е плъгин и ми е повече от ясно колко време би отнело да се създаде това, което съм предложил, но ако ти кажа, че и то ще е ненужно ще ми повярваш нали. Както и да е. Сървъра може да е за 10/15 минутки, но пренасочваш трафик към чужда система и най-вече добавяш външен код към системата си. Защо? Защото ще може някой да си чати и да си води разговори ли? По тази причина има скайп, месинджъри, вайбъри и съвсем други платформи  по темата. Форума предлага достатъчно добра комуникационна среда. Още не е достатъчно развит, че да му се налага да използва подобна система.  Ненужен кич е.

Не мисля, че си прочел това, което написах.

Нищо не се "добавя към системата".

Никакъв трафик не се пренасочва.

От Skypе може да се взима IPто само чрез име, заради което много хора спряха да го ползват.

E как да не се пренасочва трафик и най-вече съдържание? Вместо да го напишете във форума ще го кажете и това съдържание няма да повлияе добре или зле на форума в SEO представянето му пред търсачките. Тоест Вие не сте създали уникално съдържание в този форум, а сте го споделили в сървъра и не помагате на форума да се развива. Относно добавянето в системата, добре хайде не се добавя никакъв код тук, но нали трябва да се оповести някъде? Къде с линкче във форума и потребителите от тук ще са свързват някъде си за да продължат да комуникират. Брай някак си пак ми прилича на леко пренасочване. Както и да е, не е нужно. Това не е live game или някаква браузърна игра, че да ви се налага нонстоп да си говорите и да обявявате кой зад кой кашон се е каширал, че да коли в гръб терористи.  Това е форум. Би било интересно след време да се заменият личните съобщения с лична чат система, но това е друга тема. 

1 minute ago, freeman987 said:

E как да не се пренасочва трафик и най-вече съдържание? Вместо да го напишете във форума ще го кажете и това съдържание няма да повлияе добре или зле на форума в SEO представянето му пред търсачките. Тоест Вие не сте създали уникално съдържание в този форум, а сте го споделили в сървъра и не помагате на форума да се развива. Относно добавянето в системата, добре хайде не се добавя никакъв код тук, но нали трябва да се оповести някъде? Къде с линкче във форума и потребителите от тук ще са свързват някъде си за да продължат да комуникират. Брай някак си пак ми прилича на леко пренасочване. Както и да е, не е нужно. Това не е live game или някаква браузърна игра, че да ви се налага нонстоп да си говорите и да обявявате кой зад кой кашон се е каширал, че да коли в гръб терористи.  Това е форум. Би било интересно след време да се заменият личните съобщения с лична чат система, но това е друга тема. 

Всеки с мнението си.

Ето я темата с анкета, която Боби направи, дай си гласа там.

Аз уважавам чуждото мнение. Затова направих и анкетата да видим колко хора мислят така.

От една страна си прав, но аз споменах за споделяне на линкове към съдържание, а не да пишем на дълго и на широко там. Какъвто е ефекта на фейсбук страницата, хората докато си скролват и виждат новината. Колко често според теб хората са във форума и държат и преглеждат страницата и колко често са във фейсбук. Така например фейсбук допринася за трафика. С дискорд ще има подобен ефект. Докато чатите или някой играе няква игра или чати с някой друг, също ще види линк за нещо интересно там.

Въпреки, че анкетата не е официална или от администратор с цел приемането на идеята ако е позитивна, интересно е да видим как мислят хората като цяло. Не искам да се караме за това или да спорим чак толкова. :)

On 6/17/2017 at 0:56 PM, chapoblan said:

Това според мен няма да пожъне широка употреба. Нали си имаме бърз чат към форума, за какво ни е да извеждаме потребителите в друга система? Ако ще ги извеждаме, по-добре да е в IRC.

Лично аз покрепям неговото мнение на 100% . Влизал съм в Discord, но изобщо не ми харесва.

А колкото до @Hexagone Тея дни никой не ползва IRC. Доста години съм в мрежата на freenode и повярвай ми доста хора има. Хора , които са супер напред с материала и невероятни разработчици. Влизал съм в канали в който докато пишат си сглобяват цял робот. Да не говорим , че по едно време там беше хакерската борса. :D Все още има такива канали , но не всеки може да има достъп до там. Всеки има право на лично мнение , моето е това !

4 hours ago, DarkSteps said:

Лично аз покрепям неговото мнение на 100% . Влизал съм в Discord, но изобщо не ми харесва.

А колкото до @Hexagone Тея дни никой не ползва IRC. Доста години съм в мрежата на freenode и повярвай ми доста хора има. Хора , които са супер напред с материала и невероятни разработчици. Влизал съм в канали в който докато пишат си сглобяват цял робот. Да не говорим , че по едно време там беше хакерската борса. :D Все още има такива канали , но не всеки може да има достъп до там. Всеки има право на лично мнение , моето е това !

Грешно се изразих, извинявай. Имах предвит, че повечето хора не ползват IRC. Хората, който го ползват обикновенно са old timer-и, които си го харесват и са му свикнали. Ама шанса да намериш някой, който ползва IRC е доста по-малък от колкото с Discord.

Преди няколко месеца и аз доста го ползвах, тъй като едни аверчета държаша сървър и ме караха да стоя там.

Предполагам, че хората, които биха ползвали Discord сървъра, ще го ползват основно за voice chat.

Но не знам, не мога да говоря за останалите.

Подкрепям те за този коментар. Радвам се че има хора като теб , които да споделят идейте  си и   да подпомагат за развитието на форума. Ако повечето хора искат да има Discord сървър , аз ще се присъединя без значение дали ми харесва или не. Това е идеята на този форум , всеки да дава  мнението  си и да се подобрят все повече нещата. Успех !!! 

Нашето мнение е, че това няма да помогне на форума, дори ще навреди. Всички подобни сървъри, социални мрежи и прочие изместват фокуса от идеята на форума, който е създаден за трупане на информация. Ако някой иска да се свърже с друг потребител, винаги може да поиска контакт на лично съобщение. Ако идеята е масов чат, то ние си имаме такъв и тук. По-скоро бих инвестирал време, ресурси, а и пари, в нещо което да е имплементирано към xakep.bg

• Like 2