Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×
Sign in to follow this  
Pulse

да се показва самият html код в сайта

Recommended Posts

здравей те, трябва ми малко помощ - искам да напиша даден таг например <html></html> но не искам да се визуализира в страницата на сайта а да си стои самият код ще покажа примерна картинка 

ако може също така и секцията за визуализиране на дадения таг - сайта го правя на html и гледам да няма много js - скриптове понеже натоварват излишно - мерси предварително за помощта - също така ще покажа картинка на това което се опитах да направя но него го правих в <textarea> 

Без име.png

1.png

Точно таг ли ти трябва или искаш да скриеш някой друг (например div, header...)?

//Oburkal sum se//

Edited by Ablax

оправих се мерси - идеята ми беше да може да се вижда самия код във сайта и да се показва неговата функция направих го със xmp не стана точно така както исках ама колкото толкова

Без име.png

Сега те разбрах какво имаш предвид. Ами можеш да използваш и тага code. Ако ще ти помогне влизаш в стака(stackoverflow) и намираш някъде където има постнат код. Инспектваш и гледаш как са го направили. Но там е малко по-дълго и широко :D

П.С. 
Ако не ползваш bootstrap...

Edited by vas4oo

stackoverflow - този сайт ми е толкова омразен 15 човека пишат едно и същото нещо по различен начин и да са чудиш кое да гледаш инъче ползвам и кода <pre><code>

но размера е на контейнера е по голям от този на xmp и става една грозна работа немога да  ги наместя да са в еднакъв размер контейнерите 

<textarea wrap="logical" orows="50" ocols="50" style="margin: 0px; width: 800px; height: 400px;">
<html>
<body>
<h1>Едно интригуващо заглавие</h1>
<p>Един забавен параграф.</p>
</body>
</html>
</textarea>

Може да си поиграеш със style. Също така може да направиш така да не може да се променя, ако искаш.

преди 37 минути, Ablax написа:

<textarea wrap="logical" orows="50" ocols="50" style="margin: 0px; width: 800px; height: 400px;">
<html>
<body>
<h1>Едно интригуващо заглавие</h1>
<p>Един забавен параграф.</p>
</body>
</html>
</textarea>

Може да си поиграеш със style. Също така може да направиш така да не може да се променя, ако искаш.

дабе това го знам даже ми беше още първата идея но немога да пиша обикновен текст със тагове например : <бр> и текст и т.н - немога всеки път да ползвам textarea за това направих много по лесен метод - <strong><font><font class="">&lt;p&gt;</font></font></strong> само за да се покаже тага <п> дългичко е ама става и за това да се показва целия код ползвам <xmp> и да се визуализира ползвам <pre><code> много е simpe  ама за сайта който правя не ми трябват някакви сложни завъртя ни кодове даже ако има някой желаещ да помогне нямам нищо против