Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad
Sign in to follow this  
Bobi's Tutorials

Как да хакнете wifi парола без bruteforcing

Recommended Posts

В този урок ще ви покажа как да хакнете и как биха могли да ви откраднат паролата на wifi без да е нужно разбиване на паролата. Този метод е доста по-бърз, тъй като разбиването на пароли може да отнеме много време според паролата.

За целта ще използвам инструмента fluxion.

Може да го изтеглите нужните файлове от тук или да потърсите fluxion в GitHub.

Пълният урок е тук:

Забележка: Всичко това е с учебна цел. Вие носите отговорност за нанесените щети!

• Like 1

възможно ли е да се сложи fluxion като приставка на pythona и да се ползва от cmd с помоща на python27?

преди 55 минути, Pythonshiq27 написа:

възможно ли е да се сложи fluxion като приставка на pythona и да се ползва от cmd с помоща на python27?

искаш да го ползваш през Windows ли :D

• Like 1

преди 7 минути, Bobi's Tutorials написа:

искаш да го ползваш през Windows ли :D

май май тъй излиза :D

Здравейте, на всички!

При мен се появява следния проблем. След като се установи WPA handshake връзката на всички устройства в мрежата се преустановява. При чекване съответно на handshake-a всички устройства се връзват към врежата и повече не изпадат от нея. След като пусна fake AP естествено таргета си е в мрежата и няма смисъл да се връзка към мен.

Някакви идеи къде точно греша?

Аз за това на моя рутер съм ограничил по мак :D Но се случва понякога и мен да забрани, ходя да му изключвам от тока и пак го включвам

На 30.07.2017 г. at 18:22, Vertex написа:

Здравейте, на всички!

При мен се появява следния проблем. След като се установи WPA handshake връзката на всички устройства в мрежата се преустановява. При чекване съответно на handshake-a всички устройства се връзват към врежата и повече не изпадат от нея. След като пусна fake AP естествено таргета си е в мрежата и няма смисъл да се връзка към мен.

Някакви идеи къде точно греша?

Доколкото разбирам устройствата не могат да се закачат към твоя Face AP а си се свързват пък към рутера източник?

Не мисля че мога да ти помогна просто искам да сумирам това което казваш, защото по начина по който е написано трудно се разбира какво точно става... 

От моите опити установих че само с един deauth не винаги става затова го правя на няколко пъти :)

Gettre, благодаря за проявяния интерес, да ми помогнеш. Преди малко реших да опитам отново и този път се получи. Без никакви проблеми от раз. Чудно при положение, че се занимавах 2 дни в четене и безуспешни опити.

Това което се случваше, бе че при установен handshake се дропват всички устройства от рутера източник и не могат да си върнат връзка. До тук добре. Но при следващата стъкпа, създаване на SSL сертификат, устройствата започват да се свързват автоматично към мрежата на рутера. Създавам си аз Fake AP,  но каква файда като жертвата не е в моята Fake  мрежа. Дори може да не разбере, че има втора мрежа със същото име.

Не мога да си обясня защо в продължение на два дни не ми се получаваха нещата. Пробвах различни опити с: pyrit, aircrack-ng ( кое лично ползва Вие и ако може по подробно обясняние за тези Handshake ckeck-ове?). Интересно ми е каква е разликата между Deauth all и Deauth all [mdk3] . Ако съм разбрал правилно mdk3 се ползва при airmon-ng, за да се дропват клиентите от рутера.

Мислех си да пробвам Wifiphisher, (аналог на Fluxion) но разбрах, че ми трябват два wifi адаптера. Тия дни ще ми пристигне и ще пробвам.

Като цяло темата е интересна и това е една от стъпките да се заобиколи защитата на рутера.

П.С. И все пак сме секюрити (колко хубава дума) хора, какви са начините да се предпазим от тази атака?

Възможно ли е? През телефон, Да се осъществи този начин, да заобиколим паролата