Jump to content
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×

Recommended Posts

Здравейте, машината ми е low end pc, без да задълбавам в подробности, разполагам с 2x2 DDR3 плочки, при макс натоварване на компютъра не мога да надхвърля 72% товаримост на паметта, защо?

Благодаря предварително.

За любопитните:

Capture.PNG

1 minute ago, Egasimuse said:

Аз лично не разбрах въпроса :) Ако можеш да обясниш по-точно. 

Благодаря

Здравей, исках да попитам. защо като изпълнявам по-сложни и тежки задачи с компютъра RAM паметта ми не надхвърля натоварване над 72%. Ако следя натоварването през task manager-а никога няма да видя нещо по-голямо от тези стойности:

g.PNG

5 minutes ago, Egasimuse said:

Видеото вградено ли ти е ? Защото ако ти е вградено горе долу част от РАМ-та се пази за него...

Не е, s amd 5570 series 1gb ddr5 съм, отдолу виси таска за панела му.

Когато си проверяваш колко РАМ имаш,нещо такова да ти изкарва  4.00GB(3,5 usable) или не ? В момента се сеща за няколко възможни причини.Едната е мапинг на рамта от BIOS-a,което чрез влизане в BIOS-а може да се промени...принципно спрямо може да е различен,но порядака от 32МБ,64МБ,128МБ има мисля,че и Ауто опция трябва да си провериш.Другото което ми идва на ум е проблеми със самата РАМ(но не ми се вярва).

Относно (еди колко си usable), такова нещо нямам, а за BIOS-а, ще трябва да ти пиша пак довечера, защото в близките часове няма да мога да рестартирам компютъра си.

Благодаря :)

Ами друго което е можеш да провериш на каква тактова честота ти работят паметите и съответно после да провериш и дънната платка. Ако честотата на паметите ти надхвърля допустимата на платката няма да можеш да надхвърлиш съответно 72%.

П.С. И съответно и процесора. Дай малко повече информация за машината. Какъв процесор, каква памет, дъно?

Edited by vas4oo

8 hours ago, madhacker said:

Някой сети ли се да провери дали тези, останалите проценти, не са резервирани за ос-а?

Какво е това ? 4gb и клатиш 10ка ?

Не знам как се проверява колко рам се запазва за ОС-а, относно 10-ката, до преди няколко месеца бях на 7, честно казано не виждам никаква разлика в производителността, рам, диск, и процесор си стоят горе-долу на едни и същи проценти на товарене.

8 hours ago, vas4oo said:

Ами друго което е можеш да провериш на каква тактова честота ти работят паметите и съответно после да провериш и дънната платка. Ако честотата на паметите ти надхвърля допустимата на платката няма да можеш да надхвърлиш съответно 72%.

П.С. И съответно и процесора. Дай малко повече информация за машината. Какъв процесор, каква памет, дъно?

Intel core 2 Quad 8300 4 логически и физически / 2.5GHz ///// DDR3 2X2GB - frequency - 533MHz ///// Gigabyte G41MT-S2

Възможно е ако си с 32x(x86) процесор да имаш неизползваема памет по простата причина ,че 32 битовите процесори могат да адресират максимална памет от 3,2 гб а ти имаш 4 :) 

Мм дамм.. ако си на 32 бита задължително слагай 64 бита,както и допълнително 4 гб рам.Просто иначе е безмислено...в днешно време всичко иска Рам и то по много.

Зависи как го натоварваш , CPU може да е на макс а RAM да има още за ползване.
Направи си някакъв текстов файл , напълни го да стане 1gb и набий ctrl+a и ctrl+c и чакай да забие и тогава виж RAM-та ти дали е на MAX.

42 minutes ago, liumbiwe said:

Зависи как го натоварваш , CPU може да е на макс а RAM да има още за ползване.
Направи си някакъв текстов файл , напълни го да стане 1gb и набий ctrl+a и ctrl+c и чакай да забие и тогава виж RAM-та ти дали е на MAX.

Изпълних я до 86% и спрях, че го чаках вече 2 минути, благодарско :D

• 4 months later...

http://prntscr.com/hc1wa8

Здравейте, на мен постоянно ми седи на 70 , 76 , 78 % RAM-та пробвах неща с 

Отиваш в My Computer > Properties > Advanced System Settings > Advanced > Performance Settings > Advanced > Program > Change > Auto = 0 No Paging file = Save 

Но никъв ефект ...