Jump to content
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×

Hack Facebook Account Online

Recommended Posts

Толкова са невежи, че голяма част от тези, които искат да хакват профили, смятат, че могат да го направят с HTML и то с промяната му в инспектора на елементи  на браузъра....

• 1 month later...

Здравейте драги ми смехурковци (без дисреспект към никого),

Наскоро ми зададоха точно въпрос свързан с хакването на фейсбуци (въххх, голямата работа, ама тъй де) и се почувствах изключително слабо информиран по въпроса - не съм учил нито Ethical Hacking, нямам дори бегла идея за занаята, но една приятелка я бяха ентусиазирали че като дръпне Kali Linux, ще може да става хакер :D :D :D

Това което ми е любопитно и вероятно е сравнително глупав въпрос е точно дали можеш да хакнеш профила на някой само ако му знаеш Facebook ID'то (тоест само профила)? Без phishing, без brute force (то не би трябвало да работи така или иначе), без да му знаеш мейла, приятелите на снимките и т.н., без да му имаш достъп до компютъра (едва ли не да си му хакнал вече PC'то/телефона/мрежата). Със 2FA + SMS простотийката?

До колкото знам от ДАНС и други държавни агенции си имат начини да влизат и злоупотребяват с профили, но това предполагам си е свързано с факта че са 'на страната на закона' и от фейсбук са им дали определени правомощия.

Има ли някакви начини (дори специализирани софтуери) чрез които да се разбие нечий профил ей така просто, без да си си 'написал домашното' за човека и акаунта който искаш да хакваш?

Благодаря предварително за отговори :)

Здравей драги ми смехурко (без дисреспект към теб),

В този живот и особено в кибер средата няма невъзможни неща, само трудно постижими. За phishing и  brute force се изисква огромна мощ, която обикновенно не се ангажира за такива дребни неща. Дори да съществува специализиран софтуер, няма да чуеш за него. Впрочем всички типове месинджъри, вайбъри, скайпове и телеграми се подслушват (ДАЖЕ И БЪЛГАРИТЕ ГО ПРАВИМ). Без да си напишеш домашното няма как да станат нещата. 

13 hours ago, freeman987 said:

Здравей драги ми смехурко (без дисреспект към теб),

В този живот и особено в кибер средата няма невъзможни неща, само трудно постижими. За phishing и  brute force се изисква огромна мощ, която обикновенно не се ангажира за такива дребни неща. Дори да съществува специализиран софтуер, няма да чуеш за него. Впрочем всички типове месинджъри, вайбъри, скайпове и телеграми се подслушват (ДАЖЕ И БЪЛГАРИТЕ ГО ПРАВИМ). Без да си напишеш домашното няма как да станат нещата. 

Разбирам че никога не може да се достигне до пълна сигурност на която и да е система, непрестанно се намират начини за заобикаляне на каквито и да е защити, дали защото при разработването някой не си е свършил работата или просто защото е било почти невъзможно да се предвиди как определена функционалност ще се експойтне. Отново - не съм наясно с бранша, но имам невероятен респект към хората занимаващи се с кибер сигурност и знанията/уменията необходими да си професионалист в тази област. Питах просто защото някакъв сладур беше казал на една приятелка че 'можел да хаква фейсбуци' и си казах - тоя трябва да е някакъв шушляк дето сигурно говори глупости, най - малкото защото всяка компания непрестанно си ъпдейтва системите, спрямо нови стандарти и намерени 'vulnerabilities', а и защото това да 'хакваш' фейсбук профили звучи като сравнително безобидно и безполезно начинание.

Затова ми стана и любопитно какви опции има, ако е някакъв специално разработен софтуер, той може би ще трябва да се поддържа спрямо всеки по - сериозен security update, а освен за правителствени цели да е направено и поддържано нещо подобно, да се занимава някой от добра воля някак си ми се струва малко вероятно, но знам ли..

Благодаря за бързия отговор и весели празници пожелавам :)