Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×

Търся програма която тегли целият сайт включително и php code

Recommended Posts

Здравейте , ако темата не е за тук моля преместете я !

Така значи търся програма която тегли целият сайт и също php code от сайта .

Видях няколко програми но бая работа си иска и не е за мен не разбирам много много от linux :)

сега ще ти кажа един много лесен начин но не съм сигурен че свяля и php кода но съм сигурен че сваля целия сайт със снимки всичко и ако го знаиш моля без хейтарски коментари,, ако си с chrome браузър натисни десен бутон на някой сайт където и да е вътре в сайта и после save as... и си готов, надявам се да съм бил полезен 

35 minutes ago, Pulse said:

сега ще ти кажа един много лесен начин но не съм сигурен че свяля и php кода но съм сигурен че сваля целия сайт със снимки всичко и ако го знаиш моля без хейтарски коментари,, ако си с chrome браузър натисни десен бутон на някой сайт където и да е вътре в сайта и после save as... и си готов, надявам се да съм бил полезен 

Не работят точно така нещата :D

Не можеш да изтеглиш PHP кода ей така защото той изобщо не стига до тебе. PHP кода се изпълнява от web server-а и ти получаваш само това, което програмиста иска да видиш. Ако не е много тъпо измислено (до сега не съм виждал толкова лош сайт) няма как да вземеш PHP кода по лесен начин. Най-вероятно ще трябва да хакнеш сайта и да теглиш файловете.

Ако искаш без PHP (html, снимки, etc) бих препоръчал този old-but-gold software

https://www.httrack.com/

bash$ wget --recursive --no-clobber --page-requisites --html-extension --convert-links --domains mypage.org --no-parent www.mypage.org/

Ще направи статично копие на публичната част на страницата.

За да свалиш PHP файловете, е нужно да имаш FTP достъп до системата. Та ако намериш начин да стигнеш до тази част на сайта, то ще се сдобиеш с цялата информация и абсолютно всичко в сайта освен като копие и в  runtime. Тоест ти приятелю правиш с този сайт каквото си поискаш. Та ако си достатъчно добър, може и да свалиш всичко, но като съфорумник ти казвам не се занимавай с глупости ами седни и потърси това което искаш да свалиш и да си го направиш сам. По-лесно е.

• Thanks 1

Тая тема ми напомня, когато имах достъп до едни машини, които имаха специфичен nginx модул, само за декрипцията на техните файлове. Тъй като беше само runtime (пуснат и изтрит/скрит), трябваше да прая доста смешни работи. Dump-вах мемори-то и търсех PHP код.

Колкото и да е странно - получи се. Бая време отне ама стана.

• 3 weeks later...

Madhake,

Според мен е нужен продукт, който прави "огледално копие на web-ресурса" (агрегация на сайт).

Да . Има такива продукти, но употребата им е забранена. Не се продават и са предназначени само и единствено за служебно ползване.

WPA е типичен такъв продукт. Агрегира всичко. Изображения, външни CSS файлове, външни скриптове в т.ч. и PHP (все пак служи за контрол на системите за електронна търговия, а там основно се ползва PHP в комбинация с MySQL, както и всичко на  Softaculous ), CGI скриптове и пр. и пр..

Проблемът е, че няма как да бъде пуснат за т.н. "гражданска употреба".

Да започнем с това, че визираме е система за контрол на internet, работеща в реално време, което (ако ме разбираш правилно) е предмет на друг вид законодателство. Да не говорим, че позволява търсене по сходство (find nearest), в т.ч. и в изображенията (не а алтернативния текст, а в изображенията) както и много други функции, за които от Google дълго време само ще мечтаят (все пак Google не са нищо повече от една комерсиална структура, а това ги ограничава силно).

Мога да ти изброя над 70 000 сайта, които могат да се агрегират само и единствено с този продукт. Все пак има и много сайтове, при които основното съдържание е на Flash и/или друг формат или се генерират от доста добре защитени REST сървъри и ползват DB2 или друга професионална СУБД.

AGREGATE.jpg.f269ec693714949988a2644651ad0f3d.jpg 

Ако обаче търсиш начин да агрегираш PHP скриптовете на конкретен ресурс (а не да контролираш няколко хиляди сайта в даден регион) може да помислим как да ти помогнем. 

Пак повтарям, че въпросът е по-скоро законов.  Преди да се заемеш с това не е зле да се запознаеш с Закона за авторските и сродни права, както и с всички текстове за защита на интелектуалната собственост.

• 2 weeks later...

Единственият начин да свалиш PHP е да имаш (да си намериш) достъп до самите файлове. Няма програмки от сорта на 'PHP code downloader' и такива измислици.

Един съвет от мен - първо се научи как да създадеш нещо , после ще ти е много по-ясно как седят нещата относно темата "как да го хакна".