Jump to content
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×

How to hack website using sql injection (Video)

Stop cry!
 Share

Recommended Posts

Добре, де като се качва нещо поне да не е с такива заглавия и обяснете повече по темата. Първо това не е ново. Второ MySQLi и PDO  отдавна имат методи за борба с тази уязвимост. Ако говорим за стари сайтове, които вероятно още са писани с процедурен код то хубаво, но тази уязвимост отдавна не се намира в масово използваните сайтове. Впрочем уязвимостта се получава  заради неправилно или изобщо липсващо филтриране на входящи данни от GET заявка и директно пльоснати (с извинение) в SQL заявката към базата. Та най-лесно е да се сложи клип ама защо и как стават нещата не се обяснява. 

Това е за начинаещи да могат да се учат както ти каза на " Ако говорим за стари сайтове, които вероятно още са писани с процедурен код то хубаво, "

+1 предпочитам като пишат или качват нещо да знаят как работи от какво е създадено и как се поправя това са 3 важни неща когато пишеш една тема според мен поне 1 от тези трябва да го знаеш.

• Like 1

преди 4 минути, Stop cry! написа:

Това е за начинаещи да могат да се учат както ти каза на " Ако говорим за стари сайтове, които вероятно още са писани с процедурен код то хубаво, "

И как ще се научат от това!? Къде е обяснено какви заявки са подадени към URL-то или просто копираш и поставяш в някаква програма и тя магически ти плюва базата с данни... Защо се слага кавичката, какво означава да се търси базата с какви кодове в линка и изобщо кому е нужна програма, когато може да се прави директно и в браузъра. Хе така ще се научиш, а не копираш, поставяш кликаш старт и чакаш резултата. 

Преди 22 часа, Stop cry! написа:

Ако искаш вземи и направи да те видя 

Че то с постовете ми отгоре, накратко без да има нужда разясниха някой основни неща по клипа. За  повече инфо нека питат хората. Проблема е, че качвате съдържание, което не обяснявате защо е така. И аз мога да копна клип от някъде си и да го поставя пък се учете. Не става така! 

Преди 8 часа, freeman987 написа:

Че то с постовете ми отгоре, накратко без да има нужда разясниха някой основни неща по клипа. За  повече инфо нека питат хората. Проблема е, че качвате съдържание, което не обяснявате защо е така. И аз мога да копна клип от някъде си и да го поставя пък се учете. Не става така! 

Поради липсата на ми на време няма как да тръгна да превеждам всичко или да си го преписвам пак от клипа. В по-новичките ми клипове например съм описвал доста неща (например клипа за hping3), но няма как да напиша абсолютно всичко, при положение че публиката ми в YouTube не са скиллнати хора като хората в този форум и не биха разбрали нищо, освен ако не им го обясня от основи. Питали са ме хора и в коментари и на лс как работи дадено нещо, кво означава и такива неща и с радост им отговарям.