Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad
Nedi

Кой, къде и какво работи?

Recommended Posts

Преди 13 часа, Avatara написа:

Колкото и абсурдно да звучи наистина на 01.06.2016 навършвам 56 години. Точно в Деня на детето, което е много красив празник. :$

За съжаление аз съм специалист в една много тясно профилирана област и ако трябва да бъда искрен съвсем не съм от най-добрите. Опитвам се, но има много да уча за да се доближа поне малко до Едуард II или Гаич.

Дискусията е много приятна (имам чувство, че сме седнали на маса и споделяме), но мисля, че е редно да позволим на всички да се представят.

Това, което най-много ме радва е, че има млади хора, които се държат възпитано и са любознателни.

Само човек, който знае, че има още какво да научи в своята област, е благословен с правото да се развива, докато останалите седят и тъпчат на едно място. Примерно аз съм Back End Developer с любим език PHP. Тоест най-просто казано съм WEB разработчик и създавам структурният код на сайтове (Дизайните не са ми сила). Както и да е, важното е постоянно да се развиваш и да четеш, за да напредваш. 

(Относно рожденият ти ден не е абсурдна датата, поне сте една зодия със синът Ви) :P

Редактирано от freeman987
  • Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2-5-2017 at 5:23 PM, ObekT said:

CWE-200 на mitre.org забранява да казват :)

Ако гледаш на себе си като продукт , интернет оръжие или т.н. според The Wassenaar Arrangement  не би трндарябвало да те пускаме да напускаш Европа, освен ако вече не си. Иначе споменатия стандарт не те засяга :x

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Нов съм във форума. Останах изключително изненадан, когато разбрах за него. Занимавам се с web разработване и главно back end PHP / MySQL  и любим фреймуърк - Laravel. Отскоро започнах да се занимавам и с python, но съм доста в началото. Дизайни не мога да правя, но мога да къстъмизирам вече готов ( html / css и т.н. ).

Темата ми изключително интересна, защото смятам, че ще ми е много полезно да науча тънкостите при тестване на web сайтовете за пропуски. Отделно имам познания и за работа с Linux главно Debian, но не и професионални. Дребни скриптове и т.н.. 

С удоволствие бих помогнал с каквото мога за неща свързани с web сайтове и приложения.

Редактирано от typeface
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

software и hardware-н техник и web-design като 2-рото го ползвам като хоби още не съм успял да пробия в тази сфера

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм позакъснял за представянето, занимвам се със софтуерно тестване, секюрити тестването е нещо, което съм си поставил като цел да усвоя следващите години. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системен админстратор съм в държавна организация... знаете как е... ако има жици - значи системния трябва да го накара да работи.. А сега сериозно: сървъри с различни бази данни, web и андроид приложения. Кустомизация и локализация на web приложения и др. Предпочитам OpenSource.  Интересувам се от информационната сигурност за да съм сигурен, че си върша качествено работата..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонт на дънни платки: лаптопски, настолни, PS, Smart TV и всякакви подобни.....в свободното време.

През другото време: разхождане по сървъри, бази данни, payment systems, carder shopping и такива занимавки:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Моята работа е свързана с образованието,но се занимавам  от години с криптография :) 

https://hackforums.net/showthread.php?tid=5547074

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз съм нов в форума, дано не съм позакъснял с представянето, все още съм учащ (студент) специалност Компютърни системи и технологии, радвам се че съвсвем случайно разбрах за форума, защото съм сигурен, че мога доста да обогатя знанията си от тук :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз съм .нет програмист по професия с около 4 години стаж. Напоследък ще се преквалифицирам към ДевОпс, свързано с работата и в процеса на курсовете се запознах повече с материята - сървъри, кибер сигурност, пен тестове и т.н. Сравнително ново ми е и засега повече чета отколкото да давам мнения :)

Форума е супер.

• Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опссс ... И аз забравих да се представя.

На 46 г. съм... с около 20 годишен опит във всевъзможни неща свързани с компютри и ривърс инженеринг (хардуер и софтуер). По образование икономист но никога практикувал. Рано хванал поялника, и лудо влюбен в LOW LEVEL-а. Програмирам на Delphi, C, Assembler ... но главно на Delphi. Последните 10 години се занимавам усилено с криптография и ривърс инженеринг на GSM-и всякакви. Пиша софтуери за отключване, генериране на симлок кодове и всичко от което може да се изкара накой лев. Работя с много екипи от цял свят. Ривърс инженеринг на ARM базирани устройства с Mediatec, Qualcomm, Spreadtrum, Nvidia процесори. И естествено да не забравяме и това изчадие QDSP на Qualcomm.

Модератор съм на секцията "GSM PROGRAMMING and REVERSE ENGINEERING" в най големия форум за всичко свързано с GSM.

Най-големия защото:

Threads: 2,084,768, Posts: 11,387,411, Members: 2,846,513

Иначе в живота съм: Виктор Левунлиев.

Редактирано от memwarrior

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделяй личната си информация само ако е много-необходимо!
Не издавай тайните си на втори човек, защото тайната вече не е тайна!
Не спазваш ли максимата, всичко рано или късно се обръща в твоя вреда.

Edited by: nuclear bomb.

Като не искаш да дадеш лична информация, защо тогава пишеш ? Да не се повтаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не работя никъде, ученик съм, но имам доста задълбочени познания, които продължават да се задълбочават.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не работя никъде, дал съм си почивка че се побърках от работа из цяла Европа. На 31 г. съм, започнах да се занимавам с ламерство (RAT-вируси)

След това попаднах на един клип в Ютюб съвсем случайно и оттам се запалих по пентестинга. Започнах с SQL Injections, след това с годините научих и много други неща.

Вече от 5 години се занимавам в тази област (има много неща за учене - всеки ден излиза нещо ново), е това беше накратко :)

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз съм завършил Автоматика, информационна и управляваща техника в ТУ София. Занимавам се с промишлена автоматизация, проектиране и пускане в експлоатация на производствени процеси. Програмирам PLC-та ( предпочитам езиците STL или SCL),  правя HMI (човеко-машинен интерфейс)  и SCADA системи. Работя предимно със Сименс, но не само.

Имам интерес към мрежови комуникации и индустриална сигурност..

• Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да си го кажем - темата е изключително малоумна :D

-----------------------

Съжалявам за оф-топика

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.