Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×
Nedi

Кой, къде и какво работи?

Recommended Posts

Изглежда има доста квалифициран персонал из форума, та ми е интересно кой къде работи и на каква (техническа) длъжност?

Смятам, че би било полезно в изолирането на специализацията и техническите качества на хората тук, и би подпомогнало намирането на точният човек за определени въпроси. Освен това май май community-то е доста малко в българия по начало, така че би било добре да бъде малко по-сплотено?

CWE-200 на mitre.org забранява да казват :)

Technical Team Lead - Technical Support, за голям играч в имейл сигурноста. Не знам и 1/20-та от това, което знаят повечето хора тук. 

Определено ще е хубаво да се знае малко повече за квалификацията на потребителите. Не виждам и нищо притеснително да се представяте с действителните си самоличности. Някои хора се притесняват да споменават къде работят поради рестрикции от работодателя (обикновенно финансовия сектор), което е разбираемо. Това е форум за специалисти в областта на киберсигурността. След време ще правим срещи, ще се запознаваме и обменяме опит. Ще дойде и времето когато ще се правят ежегодни български конвенции.  Крайно време е хората да разберат, че "хакер" не означава задължително престъпник.

• Like 3

System Admin and Developer в БАН :)
Държа бази данни и пиша добронамерен софтуер :)

• Like 1

И още един админ.

Стаж 4г.Първата ми месторабота.

Минавал съм PCIDSS.

Edited by madhacker
  • Like 1

Моята работа.. не е много нормална. За доста фирми съм работил със и без заплащане. Принципно пентест, но е имало и случаи в който трябваше да им убяснявам за социално инженерство и тем подобни.

Edited by Hexagone
  • Like 1

@chapoblan И аз не смятам, че е нужно да се крием. Доста по-лесно е когато се познаваме, така че малко и от моя страна.

Еx Deloitte към Financial Advisory в департамента на Analytical and Forensic Technology за Europe, Middle East and Africa (EMEA) в Дубай.

Сега работя основно със Съда в Дубай и частни компании към всякакви проекти от финансови измами, Intellectual Property Theft, кибер сигурност и тн.

Реално сега в България ли работите всички? Как е пазарната икономика и сектора ? Интересно ми е да видя перспективата на хората директно в тази сфера (все още) в страната.

• Like 1

Още съм непълнолетен, но имам доста знания и знам доста езици. :D

• Like 1

Работя в сверата на търговията и услугите.

Ученик съм, но съм научил уеб програмирането доста добре и в момента съм се насочил към системното програмиране :)

• Like 1

Аз съм 7 клас скоро 8 и не работя никъде. Разширявам знанията си по много теми свързани с компютърни системи, програмиране и подобни. :D

• Like 1

И аз още съм ученик, тепърва се ориентирам към това, което бих искал да работя и тн., но съм доста сигурен, че ще се наложи да ходя в чужбина след някоя година... сигурен съм, че много от вас биха се съгласили според положението в България. Мисля, че съм достатъчно голям, за да мога да реша, но все пак бих искал и вашата гледна точка по въпроса. Има ли достатъчно места за специализация в България и струва ли си да се работи тук, например като пен. тестър или разработчик на софтуер?

• Like 1

32 minutes ago, Bobi's Tutorials said:

И аз още съм ученик, тепърва се ориентирам към това, което бих искал да работя и тн., но съм доста сигурен, че ще се наложи да ходя в чужбина след някоя година... сигурен съм, че много от вас биха се съгласили според положението в България. Мисля, че съм достатъчно голям, за да мога да реша, но все пак бих искал и вашата гледна точка по въпроса. Има ли достатъчно места за специализация в България и струва ли си да се работи тук, например като пен. тестър или разработчик на софтуер?

Сектора тепърва се отваря в България, а дори и чуждестранните компании тепърва разбраха, че И това е по-евтино тук, отколкото на запад. 
Съответно човек може да докарва сносни доходи. Богат няма да станеш, поне не и ако си на заплата, но определено няма да мислиш за сметки и подобни глупости.

Разбира се, реализацията в този сектор на запад носи в пъти по-добри доходи, но цена има за плащане.

Аз съм от около 10 години в ИТ сектора. Работя като automation developer преди това като web. С infosec се занимавам като хоби като от 2 години и професионално покрай другите ми задължения - web pentesting на всички проекти във фирмата.

50 minutes ago, Bobi's Tutorials said:

Зависи за кой сектор говориш. Ако ще ставаш редови програмист може да си джиткаш спокойно с добра заплата и въобще не ти трябва да ходиш някъде. В чужбина на добри пари може да се уредиш само ако си завършил там, иначе гледат на тебе като на човек от Източна Европа и ще живееш по зле от колкото тук. Ако говориш за Инфосек сектора, моите наблюдения са, че в БГ хич го няма. Тук там имаме хора, които са доста напред, но са малко и няма да се видят в БГ community. В момента тепърва се наблюдава пробуждане и инфосек осъзнатост в нашата родина - освен този форум има разни локални инициативи като Кибер Игрите от скоро, така че очаквам  да става все по-интересно на родната сцена :)

• Like 2

преди 2 минути, mrgray написа:

Зависи за кой сектор говориш. Ако ще ставаш редови програмист може да си джиткаш спокойно с добра заплата и въобще не ти трябва да ходиш някъде. В чужбина на добри пари може да се уредиш само ако си завършил там, иначе гледат на тебе като на човек от Източна Европа и ще живееш по зле от колкото тук. Ако говориш за Инфосек сектора, моите наблюдения са, че в БГ хич го няма. Тук там имаме хора, които са доста напред, но са малко и няма да се видят в БГ community. В момента тепърва се наблюдава пробуждане и инфосек осъзнатост в нашата родина - освен този форум има разни локални инициативи като Кибер Игрите от скоро, така че очаквам  да става все по-интересно на родната сцена :)

ясно :) благодаря много за отговора:)

• Like 1

32 minutes ago, mrgray said:

и няма да се видят в БГ community

Всичко 6, само тук обърка.

Здравейте,

По образование съм машинен инженер (ТММОМ) с втора специалност "Ергономия".

Докторантура по МИС (Медицински Информационни Системи), както и редица публикации в области като кибернетична война (например:  "Философия на кибернетичната война" , това е единствената публично достъпна публикация на български език), системи за анализ и контрол на трафика и съдържанието, съвременни средства за модифициране на информационните потоци (много от които и в момента са ембаргови за ЕС) и др..

Не се приемам за програмист. Просто имам някакви познания в една конкретна сфера и се опитвам да помагам с каквото мога на колегите, но не винаги ми се получава. :$

Главен научен съветник (Chief Scientist) в Investment Security Agency (ISA).

Любим инструмент за разработка - RAD Studio . 

Живея в България и определено предпочитам провинцията.

Това, което за мен е най-голям проблем е часовата разлика, защото ми се налага да комуникирам с колеги от различни континенти.

На 56 години съм (тук младите изпадат в ужас) .  :D

Семеен. Имам син, който също е инженер, но се занимава с автоматика.

Обичам кафето, добрата и аргументирана дискусия и най-вече разработването на големи проекти в екстремални условия (не визирам т.н. "екстремно програмиране", а нещо много различно).

Не винаги пиша разбираемо, но не се сърдете. Просто имам лош опит с форумите в българското internet пространство и съм предпазлив.

Надявам се, че съм бил максимално изчерпателен. :D

Георги Тодоров Герасимов

(Avatara)

P.S. Ако търсите моя снимка в internet, то тя е тази с кравата. :$

• Like 7

Преди 3 часа, Avatara написа:

Здравейте,

Докторантура по МИС (Медицински Информационни Системи), както и редица публикации в области като кибернетична война (например:  "Философия на кибернетичната война" , това е единствената публично достъпна публикация на български език), системи за анализ и контрол на трафика и съдържанието, съвременни средства за модифициране на информационните потоци (много от които и в момента са ембаргови за ЕС) и др..

Не се приемам за програмист. Просто имам някакви познания в една конкретна сфера и се опитвам да помагам с каквото мога на колегите, но не винаги ми се получава. :$

Това, което за мен е най-голям проблем е часовата разлика, защото ми се налага да комуникирам с колеги от различни континенти.

Обичам кафето, добрата и аргументирана дискусия и най-вече разработването на големи проекти в екстремални условия (не визирам т.н. "екстремно програмиране", а нещо много различно).

Не винаги пиша разбираемо, но не се сърдете. Просто имам лош опит с форумите в българското internet пространство и съм предпазлив.

Георги Тодоров Герасимов

(Avatara)

ти си легенда :) доста не биха се осмелили да кажат подобни неща :) много се радвам, че има такива хора тук сред нас, респект

• Like 2

Здравейте Боби,

Благодаря за милите думи, но едва ли съм легенда. Легенда е Котвата. Легенда е Hari Long или Лорда, защото имената на тези хора будят страхопочитание в такива като мен. Тогава времената бяха други. Нямаше Google, но силата беше с древните. Извинете. Спомени. :$

Много приятно съм впечатлен от видеоклиповете, които сте публикували.  Не знам как сте подбирали музиката (признавам, че не правя разлика между техно и хаус), но определено имате усет към детайла. Мисля, че сте се потрудили здраво, а и посещенията говорят сами за себе си. Радвам се за това, което правите.

• Like 1

Занимавам се с медии, но информационната сигурност ми е интересна тема, около която списвам и малък блог. Имам някакви базови познания, но ми е интересно да научавам повече от специалисти в сферата, затова съм и тук.

• Like 1

преди 22 минути, Avatara написа:

Здравейте Боби,

Благодаря за милите думи, но едва ли съм легенда. Легенда е Котвата. Легенда е Hari Long или Лорда, защото имената на тези хора будят страхопочитание в такива като мен. Тогава времената бяха други. Нямаше Google, но силата беше с древните. Извинете. Спомени. :$

Много приятно съм впечатлен от видеоклиповете, които сте публикували.  Не знам как сте подбирали музиката (признавам, че не правя разлика между техно и хаус), но определено имате усет към детайла. Мисля, че сте се потрудили здраво, а и посещенията говорят сами за себе си. Радвам се за това, което правите.

Видеоклиповете ми не са кой знае какво, не защото не мога да правя кой знае кво или зашото мога да използвам само готови програми (script kiddie), а защото се опитвам да правя това което би се харесало на хората, следящи каналът ми (а те искат нещо по-простичко и интересно) и това което ми е позволено да правя и да показвам в YouTube, което доста ограничава нещата... youtube ми терминират малко по малко канала, заради хора които не ги кефи тва което правя и просто репортват клиповете. В тях ясно съм казал защо ги правя и давам какви ли не знаци (например bruteforce-вам акаунт и накрая паролата е: за образователни цели! ) и те все пак ги махат, защото не било позволено разкриване и тн. на лични данни... Аз ги обжалвам, махат ми наказанието, но махат и клипа... Относно музиката, аз така слушам общо взето (трап музика е в повечето случаи, само един път експериментирах с друго), но и там няма каква друга да се сложи защото има едно нещо вградено в YouTube, казва се Content ID и хората които пускат и лицензират музиката го правят, за да могат да печелят пари от твоят клип, когато използваш тяхна музика. Това става автоматично с споменатото Content ID. Има само един начин да се избегне - използваш музика, която не е лицензирана. В 99% от случаите това е трап.

• Like 1

Преди 11 часа, Avatara написа:

Здравейте,

Георги Тодоров Герасимов

(Avatara)

Само, няма да ни лъжеш, че на 01.06 ставаш на пълни 56! По-млад си отколкото твърдиш, а синът ти пък е на 28 в същият месец! :P
Вече шегата настрана. Наистина доста интересена трудува характеристика. От такива хора, като теб много неща могат да се научат в бранша.Браво! :)

Колкото и абсурдно да звучи наистина на 01.06.2016 навършвам 56 години. Точно в Деня на детето, което е много красив празник. :$

За съжаление аз съм специалист в една много тясно профилирана област и ако трябва да бъда искрен съвсем не съм от най-добрите. Опитвам се, но има много да уча за да се доближа поне малко до Едуард II или Гаич.

Дискусията е много приятна (имам чувство, че сме седнали на маса и споделяме), но мисля, че е редно да позволим на всички да се представят.

Това, което най-много ме радва е, че има млади хора, които се държат възпитано и са любознателни.