Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×
LinuxMaster

Заявки за уроци

Recommended Posts

Ако не сте разбрали даден урок или просто искате да се направи урок за нещо дето искате да научите пишете тук ще отделям време за да ви ги направя.

1 hour ago, bluetjkiller said:

kak da hakna daden facebook profile

Моля пишете на кирилица. Подобни въпроси няма да се толерират. Още веднъж и бан

Преди няколко дни четох за хак с kail Linux с който можеш да влезеш в нечий телефон, да влизаш в профилите му, да се свържеш с камерата т.н.  искам да разбера възможно ли е и ако да, да направите урок за това

преди 2 минути, Wrench написа:

Преди няколко дни четох за хак с kail Linux с който можеш да влезеш в нечий телефон, да влизаш в профилите му, да се свържеш с камерата т.н.  искам да разбера възможно ли е и ако да, да направите урок за това

Да възможно е да хакнеш андроид по всякакви начини, все някой предполагам ще направи урок :D

• Like 1

On 13.05.2017 г. at 11:54 AM, Ablax said:

Да възможно е да хакнеш андроид по всякакви начини, все някой предполагам ще направи урок :D

А възможно ли е да се направи с твоя собствен андроид или с windows компютър или само kail Linux е способен на това? 

Edited by Wrench
Грешки

С windows е възможно ако успееш да инсталираш metasploit. Май съм чувал, че има за windows, но се съмнявам :D

Иначе за андроид може да си инсталираш кали линукс на виртуален ОС на телефона, и да го използваш.

Най-добре е с kali linux, инсталиран на VirtualBox/VMware/или самия хард на компа/лаптопа.

Как мога да хакна абв по законен начин? (Видях във форума днес една тема за абв, че може да се хакне, но уви не я намирам и затова ще Ви попитам тук? :)

преди 2 минути, Apostolow написа:

Как мога да хакна абв по законен начин? (Видях във форума днес една тема за абв, че може да се хакне, но уви не я намирам и затова ще Ви попитам тук? :)

Не мисля, че е имало тема как се хаква АБВ. А и не мисля, че има начин да хакнеш абв акаунт по законен начин, освен ако собственика на акаунта не ти каже да го хакнеш(мисля) или собственика на акаунта не ти даде парола :D

• Like 1

преди 1 минута, Ablax написа:

Не мисля, че е имало тема как се хаква АБВ. А и не мисля, че има начин да хакнеш абв акаунт по законен начин, освен ако собственика на акаунта не ти каже да го хакнеш(мисля) или собственика на акаунта не ти даде парола :D

Не, имаше тема! 

Но забравих какво се пишеше.. Моля, помогнете :D

Преди 2 часа, Apostolow написа:

Има тема за уязвимост във абв, не за как да хакнеш абв. Още повече, че всякакво агресивно тестване  е незаконно. Дори и да ти я дам, няма да ти помогне да хакнеш парола на абв, по начина по който говориш се съмнявам да разбираш от XSS.

4 hours ago, Ablax said:

С windows е възможно ако успееш да инсталираш metasploit. Май съм чувал, че има за windows, но се съмнявам :D

Иначе за андроид може да си инсталираш кали линукс на виртуален ОС на телефона, и да го използваш.

Най-добре е с kali linux, инсталиран на VirtualBox/VMware/или самия хард на компа/лаптопа.

А мога ли да попитам Какви са шансовете да те хванат ако използваш metasploit и как бих могъл да се предпазя? 

metasploit е програмка за linux съмнявам се да има такава и за windows почети малко повечко за linux, но до колкото знам едвали някой би успял да те хакне докато си с linux няма от какво да се претесняваш (не че е невъзможно ама трябва да е доста изпечен хакер и едвали ще се занимава да те хаква) 

• Like 1

Добър ден колеги, може ли някой да направи урок как може да получиш достъп и да гледаш камери (cctv и ip) например на някоя бензиностанция от вкъщи или когато си до бензиностанцията и си свързан към рутера на бензиностанцията, благодаря предварително :)  (а и естествено че за учебна цел ;) )

Edited by Yusi
Правописна грешка

Преди 6 часа, Yusi написа:

Добър ден колеги, може ли някой да направи урок как може да получиш достъп и да гледаш камери (cctv и ip) например на някоя бензиностанция от вкъщи или когато си до бензиностанцията и си свързан към рутера на бензиностанцията, благодаря предварително :)  (а и естествено че за учебна цел ;) )

погледни тук  - всичките камери свързани с интернет за свободно гледане, но ако искаш напримерно да шпионираш някой ще трябва да те разочаровам защото не че неможе а ми защото е прекалено сложно , ето една тема дано да ти свърши работа, темата е копирана от http://notrial.info

Цитат

Как да хакнем камера за видео наблюдение?

09.10.2007 10:24

Остана ли нещо сигурно и недостъпно за хакерите?

Експертите по сигурността винаги се опитват да покажат колко несигурни са системите, които използват, факт които ви подсказва, че трябва да направите подобрения. Днес виждаме поредния пример с такъв случай - белите шапки (добрите хакери) от ProCheckUp дават светлина колко е лесно да се подиграеш с камерите Axis 2100 IP.

Предполагам, мислите че е трудно да бъде открита дупка в сигурността и не трябва да се гледа с насмешка. За съжаление момчетата от ProCheckUp са открили, че могат да пренасочват информацията от видео камерата и да видят какво се вижда от AXIS 2100 IP. Информацията предоставена от тях изглежда съвсем разбираема и проста за изпълнение от всекиго.

Силата на IP камерите всъщност е и техния проблем - те са част от мрежа, факт който подсказва, че те работят с протоколите за рутиране и приемат външни команди, а понякога имат възможност за upload и изпълнение на файлове. Предполагам вече се досещате колко опасно може да бъде това:)

Има няколко пропуски в сигурността, които биват допускани и могат да бъдат използвани от злонамерени хора, като например System-wide Cross-site Request Forgeries (CSRF) (всяка административна намеса може да бъде фалшифицирана) non-persistent Cross-site Scripting (XSS) на 404 error страниците, persistent cross-site Scripting (XSS) на страниците за конфигурация, persistent cross-site Scripting (XSS) в страницата за преглед на видео потока, persistent cross-site Scripting (XSS) при преглед на лог файловете. Има и други, но тези няколко са проучени. Все пак те са достатъчни и при недоброжелателна употреба могат да накарат пазачите да гледат една и съща сцена, докато пред камерата да стават доста итнересни неща.

Имайте предвид, че тази информация е само с информационна цел и използването и за постигане на незаконни цели е наказуемо.

Гледах от един руснак как става, лесно е. Обаче не се хаква избираема камера и също така... абе да не ти разказвам ето ти линк : 

Пробвах го този начин и работи :)

Преди 2 часа, Pulse написа:

погледни тук  - всичките камери свързани с интернет за свободно гледане, но ако искаш напримерно да шпионираш някой ще трябва да те разочаровам защото не че неможе а ми защото е прекалено сложно , ето една тема дано да ти свърши работа, темата е копирана от http://notrial.info

Имайте предвид, че тази информация е само с информационна цел и използването и за постигане на незаконни цели е наказуемо.

Много благодаря колега :) Смисл аз исках да имам достъп до определени камери например на бензиностанция или на някакъв магазин до мен. ;)

преди 21 минути, Yusi написа:

Много благодаря колега :) Смисл аз исках да имам достъп до определени камери например на бензиностанция или на някакъв магазин до мен. ;)

Да разбрах те, то може да стане но трябва да разбереш IP-то на камерите и паролата и тогава става, но въпроса е как ще го направиш :)

Преди 3 часа, DaTiUmreKonq написа:

Да разбрах те, то може да стане но трябва да разбереш IP-то на камерите и паролата и тогава става, но въпроса е как ще го направиш :)

Колега няма ли начин просто aко знам ip-то на нета който използват в даденият, магазин или бензиностанция ? :):)

Edited by Yusi
Поправка

преди 3 минути, Yusi написа:

Колега няма ли начин просто aко знам ip-то на нета който използват в даденият, магазин или бензиностанция ? :):)

Питаш нещо от сорта на 'фейсбук хакерите' (из форума и youtube):D Имам му username-а не може ли да му вляза в акаунта с магическото копче :D. Може да има начин, но аз лично се съмнявам да е толкова просто.

Току-що, Bobi's Tutorials написа:

Питаш нещо от сорта на 'фейсбук хакерите' (из форума и youtube):D Имам му username-а не може ли да му вляза в акаунта с магическото копче :D. Може да има начин, но аз лично се съмнявам да е толкова просто.

Колега то там е уловката да успяваме невъзможното :D:D:D знам какво искам ама нямам идея как ще го постигна смисъл искам да кажа може би има bruteforce за такова чудо :D:D:D а иначе мерси за бързите отговори :D

Ако някой тук знае как се работи с Wireshark и инструментите и, би било добре ако направи урок(обощителен, тъй като предполагам материала е доста обширен), тъй като си я пусна я гледам като 'бат Бойко парче сланина, ослажда ти се, ама не знаеш откъде да започнеш :)

On 6/22/2017 at 2:09 PM, scotrod said:

Ако някой тук знае как се работи с Wireshark и инструментите и, би било добре ако направи урок(обощителен, тъй като предполагам материала е доста обширен), тъй като си я пусна я гледам като 'бат Бойко парче сланина, ослажда ти се, ама не знаеш откъде да започнеш :)

За да можеш да боравиш добре с Wireshark трябва да има имаш някакви базови познания по мрежи - видове протоколи, големина на пакети, хедъри и какво могат да съдържат. От там нататък вече ще можеш да прочиташ информацията, която се пренася по трафика, но не си мисли че ще можеш да четеш пароли от там защото вече масово всичко се криптира. :)

• Like 1

1 hour ago, stalin said:

За да можеш да боравиш добре с Wireshark трябва да има имаш някакви базови познания по мрежи - видове протоколи, големина на пакети, хедъри и какво могат да съдържат. От там нататък вече ще можеш да прочиташ информацията, която се пренася по трафика, но не си мисли че ще можеш да четеш пароли от там защото вече масово всичко се криптира. :)

Е виж това е интересно. Hякой може да направи урок как да се декриприра SSL трафик, посредством TLS session keys, sslstrip(или друг туул за mitm).

• Like 1

На мен би ми било интересно да разбера самото писане на exploit-и как става в смисъл как ги  измислят. Другото което искам да разбера е свързано с  Wifi мрежите, и по-точно какви са възможните методи за enterprise логин, тъй като не мога да схвана на пример как така аджеба се логваш със сертификат, като заедно с това и възможни начини за компрометиране на тези методи, ако има такива. тъй като знам че повечето безжични мрежи които са enteprise а не пърсонал са изключително сложни за разбиване и brute force въобще не е вариант

Някой да направи урок за Veil 3.0, че Veil Evasion Framework-a вече не се поддържа и инсталирането е съвсем по-различно, абе всичко ?