Jump to content
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×

Recommended Posts

Здравейте !!

Съмнявам се темата да е приятна за тези който припечелват с Adsense & Co. 
Въпроса е: Не съм намерил уеб сайт с реклама и да е с сигурни http headers. 
Имайки на предвид цирка ГДПР и в същото време по голямата част от уеб сайтове са силно уязвими и поставят в опасност лични данни не ли е нужно темата да бъде контролирана от ГДПР?

• Thanks 1

GDPR се превърна в усвояване на "едни пари".

Оказа се, че за да се "изпълнят" изискванията е достатъчно да се попълнят едни декларации, за което да се платят едни пари на едни адвокати.

Това бе просто поредната "хранилка" за определени хора. За никаква защита на данни не става въпрос. Всичко е един фарс.

Както и преди всичко си остана незащитено, уязвимо и определено рисково.

Това, което сте констатирали е абсолютно вярно.

Но също така е вярно, че упълномощените институции не желаят да изпълняват задълженията си. Те просто искат да вземат заплати.

• Like 1

"Но също така е вярно, че упълномощените институции не желаят да изпълняват задълженията си. Те просто искат да вземат заплати."

И ще продължават да ги взимат защото по голяма част от обществото попадна в капана Facebook & Co. 
По начало за тези "който искат да си взимат заплатите", няма лоша реклама...от време на време гърми по някой бушон и това е...Трудно им е да се търси отговорност още по трудно е да си плътат сметката макар че на "европейско ниво" съществуват подходящи механизми...
Въпроса на милион относно темата е: 
Тодоров и историята с НАПа...в случай че отговорността е негова ( и дори отчасти ),  и в случай че няма нищо общо по темата а е друг "Х" в НАПа ( Финансовото Министерство ) се отнасяха с отговорност по темата ( в случая лични и фирмени данни ),  ¿Щеше ли да се стигне до изтичането на тези данни ? 
- ¡Най вероятно не!!

• Thanks 1

Абсолютно вярно.

Проблемите в НАП се коренят не в "лоши специалисти", а в лошо администриране. 

Проблемът за лошото администриране е по-скоро политическа, а не експертна. 

А НАП са стратегическа структура. Нито една държава в света не допуска достъп до реалните данни за своите финанси.

• Like 1
Преди 3 часа, Avatara написа:

А НАП са стратегическа структура. Нито една държава в света не допуска достъп до реалните данни за своите финанси.

Това може да се оспорва :)
Дай да опитаме да им вкараме някой шамар...идват избори,...също така е договора с Мусала...яко се получи добре, ако.не,...следващия път ще е.

• Thanks 1

Аз съм категорично против всякакви "шамари". Това не само не решава проблема, а и създава нови.

По-добре е да се заемем с нещо полезно.

Все пак това е проблем на НАП, а не наш. 

Ние трябва да печелим законно пари (което не е лесно), защото е криза, а и никой няма да ни ги даде. 

Преди 5 часа, Avatara написа:

Аз съм категорично против всякакви "шамари". Това не само не решава проблема, а и създава нови.

Брат, и аз съм против "всякакви шамари", но това не означава че не са нужни. 
Това че бизнеса може и ще остане на заден план, не означава че ще е на цяло пренебрегнат.

Разбира се, от ден на ден е по трудно да се правят пари, и там е фокуса да осъзнаем защо....

В случай че с бонбони не става, с камъни може би ще стане.

• Thanks 1