Jump to content
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×

My Facebook Account Got Hacked

Recommended Posts

Здравейте преди няколко дни някой ми взе профила във фейсбук.

Знам ,че този тип теми не са срещани в този форум ,но искам съвет.

По принцип съм запознат с видовете начини по-които може да бъде хакнат един профил.

Phishing,keyloggers,exploits,rats , third party sites които те карат да си ликнеш профила и мога да смея да твърдя ,че внимавам къде си линквам профила, къде влизам и какво отварям.

Искарал съм един курс за киберсигурност. ( не го казвам да се хваля а просто за да се знае ,че не отварям саитове от сорта на log in to win the new iphone 10)

Въпроса е ,че вчера просто акаунта ми се логаутна.

Опитах се да скъся кръга като се опитам да се сетя дали не съм отворил някой линк или не съм си линкнал акаунта в някакъв phishing site ,но нямам такива спомени.

Ясно ми е ,че фейсбук не е от най-добре защитените социални мрежи но преди време мои приятел имаше подобен случай.

Опитах се да накарам човека който ми е взел профила да ми пише защото знам че има начин да тракнеш нечие IP когато ти пише по-често ,но няма респонс само сеен.

Знам ,че някой ще каже еми позлвай емаил телефон и впрочее реално не бях си ъпдейтвал акаунта от доста време и човека се възползва и ми cutna всички possibilitita да го върна щом дори опитах и с личната си карта като last line of defense.

Но от фейсбук ми пратиха съобщение на френски ,че едва ли не всичко ми е наред с профила.

Съвета който искам след толкова написани неща е дали има някакъв начин да си върнаа профила или поне да го банна защото все пак там са ми личните данни а да не говорим ,че човека може да се възпозлва и да хакне някой друг.

Ако някой знае някои сигурно методи имал е подобни случай и може да ми даде съвет ще бъда благодарен.

За хората който не им се нрави това което пиша моля просто го игнорирате просто съм загрижен за личните си данни както всеки би бил на мое място.

Благодаря предарително :)

PS линквам си профила макар ,че знам че няма да е от кои знай какво значение:

https://www.facebook.com/petarcho.petrovi?epa=SEARCH_BOX 

Edited by Anonpile

Щом и с лична карта не е станало, не знам дали наистина ще успееш да го върнеш. Като съвет мога да ти дам само задължително да слагаш 2FA на всичко важно занапред.

• 5 months later...