Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad

Recommended Posts

Понеже някои доста ме питат за XSS реших да направя едно видео. Има няколко вида XSS което обърква

начинаещите етични хакери като си мислят че е една уязвимост и как точно хакерите се възползват от тях, преди се правиха Sniffer-и ( Това вече не е нужно). Все пак трябва от някъде да се започне. Приятно гледане! 😊

• Like 2
  • Thanks 1

След 50-та секунда какво общо има с XSS? Също във видеото няма никакво обяснение за каквото и да е било.

На който не му е ясно, понеже обяснения липсват - накратко за XSS

stores xss / persistant - XSS, който остава на сървъра по някакъв начин. За пример регистрирате се някъде с malicious payload -> записвате данните, сървъра връща окей и данните са на сървъра, и евентуално ще се execute-нат някъде от админ панела например или пък някоя страница от фронт енда на потребителите.

reflected XSS - рефлектед, защото като се прати request към сървъра, сървъра обработва по някакъв начин requesta-a и като праща response -> закача към него и xss-a.  Могат да се правят евентуално XSRF / clickjacking / фишинг простотии и т.н.. .

self xss/ dom -  тук е ясно, влизам в кода, правя квот си искам

едит: Опа, сега изгледах докрая, игнорирай ми първия ред.

Edited by Cvetomirg

Преди 12 часа, Cvetomirg написа:

След 50-та секунда какво общо има с XSS? Също във видеото няма никакво обяснение за каквото и да е било.

На който не му е ясно, понеже обяснения липсват - накратко за XSS

stores xss / persistant - XSS, който остава на сървъра по някакъв начин. За пример регистрирате се някъде с malicious payload -> записвате данните, сървъра връща окей и данните са на сървъра, и евентуално ще се execute-нат някъде от админ панела например или пък някоя страница от фронт енда на потребителите.

reflected XSS - рефлектед, защото като се прати request към сървъра, сървъра обработва по някакъв начин requesta-a и като праща response -> закача към него и xss-a.  Могат да се правят евентуално XSRF / clickjacking / фишинг простотии и т.н.. .

self xss/ dom -  тук е ясно, влизам в кода, правя квот си искам

едит: Опа, сега изгледах докрая, игнорирай ми първия ред.

Аз приемам критики но преди да изгледаш докрай видеото защо го правиш? другото е, че ме питаха на ЛС и реших да снимам просто видео и лесно за разбиране от начинаещите, за да имат представа. Има няколко вида XSS и много начини за атака. Аз поне отделям от времето си и снимам и показвам нещо а с писане никои нищо няма да разбере.

Ще ти обясня, след като каза че приемаш критика. Видеото започва със странна индийска музика, notepad-a е fine, щом не ти се говори, но в него липсват обясненията. В този ред на мисли, не смятам, че начинаещ човек би разбрал какво се случва след 50-тата секунда. Първо видеото го спрях, заради музиката ( ужасна е, и прекалено силна ), след като написах мнението, реших да се върна да погледна за да видя дали някъде по-късно няма обяснения - нямаше, затова оставих долните редове. Похвално, че правиш видеа, но ако искаш наистина да достигаш до newbie friendly аудитория - ще трябва да обясняваш нещата и стъпките, имаше една методология за писане на articles и подобни tutorials ( WWWH) - да има обяснения на въпроси - Why / When /What/ How.  

Добре е да се отбележи, че reflected XSS се блокира от XSS AudItor-а под Google Chrome. Просто не работи. В този смисъл Chrome е полезен. Незнам и за актуален bypass в момента.

• Like 1

На 11.03.2019 г. at 22:35, TheZero написа:

Добре е да се отбележи, че reflected XSS се блокира от XSS AudItor-а под Google Chrome. Просто не работи. В този смисъл Chrome е полезен. Незнам и за актуален bypass в момента.

Може да се bypass-не но е играчка :)

• Thanks 1

Здравейте хора имам запитване. Запитването ми за съжаление не е пряко свързано със XSS атака. Също така може да е глуповато, но молбата ми е Don't Gudge. Интересувам се от опцията LHOST на metasploit-framework-a. Всяко видео, което срещна в мрежата съдържа локално IP, което е ок. Ама в крайна сметка до ден днешен не разбрах кое е коректното IP което да поставям за LHOST когато искам да генерирам reverse_tcp payload. Удобно ли е някой да удари едно рамо с разяснение на въпроса ми? С риск да съм нарушил някое правило на форума с този пост се извинявам и моля да ме насочите къде е удобно да преместя запитването си. Извинявам се за неудобството от съвсем скоро ползвам форума и не съм запознат с всички правила.

Здравейте хора. Намерих решение на проблема ми. Благодаря, че сте истински Българи и понеже съм от ваща черга не разчитах на отговор от вас. Живи и здрави да сте и да деградирате все повече и повече и по-надолу.

Преди 1 час, photodead написа:

Здравейте хора. Намерих решение на проблема ми. Благодаря, че сте истински Българи и понеже съм от ваща черга не разчитах на отговор от вас. Живи и здрави да сте и да деградирате все повече и повече и по-надолу.

Не знам дали си забелязал но хората нямат време и не са много активни, не е нужно да се сърдиш. Имаш интернет само трябва да потърсиш твоето решение ако никои не ти отговори тук, остани с здраве.

2 hours ago, Pentester said:

Не знам дали си забелязал но хората нямат време и не са много активни, не е нужно да се сърдиш. Имаш интернет само трябва да потърсиш твоето решение ако никои не ти отговори тук, остани с здраве.

Здравей, Pentester. Благодаря за възпитания, културен и здържан отговор. Извинявам се за думите си, но това, което ме е научил опита, е че масовото Българи търсят решение на проблем, но изключително рядко пишат за решение на проблем. За мен това не е логично. Дори го намирам за злобно и безумно. За съжаление или не до колкото разбрах това е един от малкото български форуми свързани със Кибер сигурност. Знам, че е създаден с цел да е полезен на обществото. Но как ще бъде полезен след като няма кой да бъде насреща.

Впрочем форумчето си е супер макар да има какво да се желае. Извинявам се за предходния си пост, но понякога трябва провокация, за да има комуникация. Успехи и радости за нрапед.

• Like 1

Разбирам те и си прав, но в момента форумът не е много активен всеки има работа и е зает. Тук има много хора които помагат но в момента както казах не са много активни :)