Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad

Recommended Posts

Здравейте,

имам свободно време малко се разкарах от работа по ред причини и се замислям над това да стана pentester та се замислям какво ми е нужно за започването на работа. Гледам в jobs-а там имат горе долу следните изисквания

Цитат

REQUIREMENTS:
Penetration testing tools (OWASP)   - знам малка част от нещата методологии и разни
Experience with web app penetration testing
Linux operating systems  - справям се добре
Git  - нямам проблеми с git
ADVANTAGES: - тези неща ги знам на високо ниво
Experience with PHP and or NodeJS

Цитат

Друга фирма

Requirements:

Education (degree) and professional experience required: 
• Degree/Diploma in Computer Science, Computer Engineering, Electrical Engineering, Management Information Systems or equivalent certifications (MCSE, MCP, Oracle/MCDBA, HP-UX, CCNA, CCNP, SNIA).
• Having one of the following will be considered an advantage:
- Minimum of 1-2 years’ experience within IT Operations, infrastructure services support (Systems NT, UX, Backups, DB’s, IT Security or Network management), operations monitoring and end user support.
- SIEM knowledge will be considered an advantage

В общи линии са това нещата който изискват всички. Въпроса е изискват ли се разни сертификати без който не може (става дума за прословутите CCNA, CCNP и др. който никога няма да ти влезат в употреба и от тях ще научиш някой основни неща който едва ли ще ги използваш е ежедневието си), нужен ли е опит по трудова книжка абе въобще ще съм благодарен на някой да сподели опит малко за да се ориентирам на някъде. Само да утоним зная как се конфи един juniper, cisco и какво е osi модел и защо се използва. Смятането на мрежите не ми е проблем, зная как се работи с arpspoof, mimtf, ettercap абе стандартните неща. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сертификатите са винаги в плюс и допринасят към CV-то на кандидатите, НО не са изискване поне в TAD GROUP.

https://www.jobs.bg/company/240506

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе трудно ми се струва. Имам огромно желание да се започна работа в сферата дори и на по-ниско заплащане докато навлеза яко в нещата но на много места не ме отразяват щото съм нямал едно или друго. Е как да го имам като инвестирам едни 5-6 бона е нали трябва да ги изработя за да ги дам хах. Някой да сподели неговият опит. От къде е почнал и къде е стигнал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове