Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad
horia

Вирус ли е това?

Recommended Posts

Искам да споделя какво ми се случи вчера.

Занесох личния си компютър в службата и понеже имах свободно време реших да си помогна с някои неща.

Работя с Kali 2018.3 . Започнах да инсталирам Vmware Workstation 14  и си правех някакви настройки, когато изведнъж

Mozilla започна да се ъпдейтва без да ме пита да ли искам или не! Ъпдейта приключи и в  този момент интернета ми спря.

Реших,че е някакво прекъсване, но след един час се качих на друг етаж ,където  имаше нет. Взех си компютъра и го включих.

Веднага след включването нета спря и тук. Тогава се замислих и пуснах Clamav и Rkhunter, но те нищо не откриха.

Проверих DNS настройки, Gateway, IP, но всичко беше наред. Отидох на трета точка с интернет, но след включване на моя компютър

и тази точка остана без нет. Прибрах се в къщи, форматирах харда и направих нова инсталация. Тогава включих компютъра в рутера

и нямах проблеми. Тази сутрин дойдох в службата, където има над 150  PC-та  , като половината от тях са с Wi-Fi връзка и се оказа,

че 1/3 имат нет, но другите нямат. Всички РС -та са  с Win.7. Самите компютри не показват отклонение от нормалната си работа.

След неколкократен рестарт на главния рутер и на РС -тата ,нета дойде. 

Споделям този случай, защото много ми напомня на един експлоит, от преди няколко години, които също не искаше никакво участие

от страна на целевия компютър, само че тогава атакуваха Win.7 , а сега Линукс !

Ако някой се е срещал с този проблем може да сподели опит...

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобен проблем може да се появи и с Google Chrom и с други браузъри. След ъпдейти започват проблеми с рутерите.

Не. Не става дума за вирус, а за друг проблем, с който (за съжаление) ще се сблъскваме все по-често.

Що се отнася до Windows, съветът ми е категорично преминаване към 10. Признавам, че до преди няколко дена не разбирах "какво чак толкова му е различното", но сега категорично мога да заявя, че от гледна точка на системното и приложно програмиране е нещо, което няма аналог.

Поддръжката на Windows 7 е прекратена много отдавна. Ъпгрейда до 10 е напълно безплатен, така, че не виждам да има проблем.

Що се отнася до Linux ...

С риск да ядосам много от колегите тук трябва да кажа, че реално си е като всяка друга ОС. Има силни и слаби места.

Няма нищо по-лесно от това да се напише качествен вирус за Linux. За целта е достатъчно да се прочете какво е писал Рамеш Натараджан (Ramesh Natarajan).

Между другото той е доста известна личност. Все пак написал е знаменитата книга Linux 101 hacks (Practical examples to build a strong foundation in Linux, последното е за благозвучие) и не само. Признавам, че наистина умее да обяснява и пише много добре.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.