Jump to content
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×

Блокирано реално IP дори през proxy

Recommended Posts

Здравейте колеги,

вчера един приятел ме помоли да му тествам сайта, защото е сравнително нов и имаше желанието да си го защити.

Сайта е изцяло на WordPress и се хоства на SuperHosting.bg.
Започнах със стандартни тестове с ping tracert след това преминах на uniscan за да провери директории портове и след като минаха два успешни теста (втория винаги за да съм сигурен) преминах към wpscan, но още при първото пускане на скрипта да тества id-тата които бях намерил SuperHosting бяха успяли да ми блокнат реалното IP (през рутера ми нямах ping към сайта).

Машината минава изцяло през TOR proxy (127.0.0.1:9150 socks4) със сменен MAC (macchanger -rb) за да може да симулира сравнително реална атака (поне на някой с доста основни умения).
За жалост не ги бях пуснал през proxychains, макар че не мисля че това щеше да промени кой знае колко.

Та след всичкото това обяснение въпроса ми е има ли някаква система която да проследи така пакетите че да стигнат до реалното ми IP и ако знаете каква е ще съм страшно благодарен.

Поне с моите знания не съм сигурен как точно може да стане след като преди да започна всеки тест сменях MAC и се свързвах към нов Node в мрежата на TOR.

Благодаря предварително и се извинявам ако темата не е за тук или има прекалено много информация която не е за тук.

keep in mind I'm a newb in pen testing

Точно защото не си конфигурирал proxychains за това трафика на тези инструменти с които тестваш не минават през тор проксито, затова си го оправи и пак ще си говорим

Добре де след като съм го задал в global настройките и през всеки един браузър ми показва че съм през Tor или е съвсем случайно със същото IP с което излизам и през самия tor browser защо тестовете да са по различни като правят еднакви request-и 😕

Защото тези инструменти, най-вероятно нямат изкодена поддръжка за прокси, и идеята на proxychains приложението е да прекара всичкият трафик през проксито, в случаят тор.

• Like 1

Разбирам благодаря! За следващия път ще си знам! Като цяло сега опитах дори и през proxychains да пусна един nmap и не става (tor работи на заден план) :-/, но ще го мисля благодаря за отговора и явно просто аз съм идиот 😁 но пък то така се учи 

Здравей;

proxychains приложението в новата версия на Kali Linux е с бъг. Какво ли не направих, но не пренасочва целия трафик към TOR мрежата.

Има едно приложение за windows, с това приложение пренасочваш целия трафик на Kali (всички версии) към TOR мрежата.

Не знам, може да снимам за да покажа как става. :) 

Има огромно значение кали с кой прокси чейнс е, я виж пакета proxychains ли е или proxychains-ng, ако е вторият то значи има голяма вероятност отново да не сработи тей като вторият пакет не работи добре със скриптове а с компилирани програми написани на C.
Ако не вярвате ето четиво :Д
https://github.com/rofl0r/proxychains-ng

https://github.com/haad/proxychains

• Like 1