Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad

Recommended Posts

Здравейте търся хакер който има желание да ме научи как да създавам/контролирам Botnet и как да го разпространявам незабелязано и сигурно :)) Заплащането е според това колко точно желаете да получите за тази услуга . Уча е бързо , не съм бавняр и не съм на 13 това трябва да ви е достатъчно :)) Поздрави и хубави празници :))  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е какво трябва да прави ботът?

Да агрегира данни? Да проверява за достъпни ресурси? Какво?

Това е като да кажа търся превозно средство, но не знам за къде ще пътувам.

Защото ако искаш да стигнеш до Нова Зеландия няма как да го направиш с велосипед, нали?

Кажи какво искаш да направиш? И защо точно с бот? 

Ще ти го обясня просто.

Всеки въпрос има три страни: 

1. Техническа - Може ли да се направи? Да. Може. Но има много по-ефективни варианти. Ботовете са отживелица.

2. Финансова - Колко ще ми струва? Писането на скриптове е по скъпо от използването на RAD. Доказана истина. Ерго - ботът ще струва по-скъпо.

3. Юридическа - Нарушаваме ли закона? Ако ползваме бот, който върши нещо, което не е одобрено, определено ще ядем пердах.

И за да не бъда голословен ...

Пример:

Няма никакъв проблем да се създаде ресурс като https://www.shodan.io/ (ако наистина имаш интерес, няма как да не правиш разлика между Google и това).

За разлика от Google и други подобни, при shodan информацията не се агрегира посредством ботове. Не е нужно и да се ползва cookie, за събиране на допълнителни данни. Просто всичко се прави на ниско ниво. Ползва се TCP и UTP (така поне го правят тези, които четат книги и не вършат дивотии).

В момента съм отворил тема за това, кое как се прави и защо се прави точно така. Съветите (и приложените примери към нея) са напълно безплатни.

Може да научиш нещо (гарантирам, че това, което пиша едва ли ще го научиш в някой скъпо платен курс), а може и да послушаш всички онези, които вярват в силата на скриптовете (но не правят разлика между транслатор и интерпретатор).  Тук има всякакви индивиди, но повечето, когато ги попитат за нещо се крият в миша дупка или те изпращат към Google. Само където пропускат да споменат, че интересната част в Google Docs (която наистина си струва да бъде ползвана, защото там няма простотии) струва доста скъпо (не само по българските стандарти).

Изборът е твой. Ако имаш въпроси аз съм насреща.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цитат

Няма никакъв проблем да се създаде ресурс като https://www.shodan.io/ (ако наистина имаш интерес, няма как да не правиш разлика между Google и това).

За разлика от Google и други подобни, при shodan информацията не се агрегира посредством ботове. Не е нужно и да се ползва cookie, за събиране на допълнителни данни. Просто всичко се прави на ниско ниво. Ползва се TCP и UTP (така поне го правят тези, които четат книги и не вършат дивотии).

Прочетох мнението ти, но тази част нещо ме озадачи. Да shodan не е google, но е вид търсачка. Влизам и търся в нейната база с данни дали съдържа някаква информация. До тук добре. Не използват бисквитки, хубаво тяхна си работа, а и по-добре, но казваш, че не използват ботове. Ако не използват ботове може ли да ми обясниш, как за бога ще обогатяват базите си с данни? Точно защото четат много книги са всеизвестно непознати за потребителите. Нали пак трябва да се сканира и обработва информацията за даден ресурс дори и на ниско ниво да е той от някъде трябва да е постъпил. Едвали зад търсачката стоят 10 000 китайци и при всяко запитване от потребител в сайта отварят google търсят в резултатите там и подават на shodan информацията за да я визуализира към потребителя. Самите ти думи си противоречат. Казваш, че информацията не се агрегира посредством ботове, но и един прост цикъл може да извършва процес на обединение на различни елементи в една система и да се дефинира, като бот. Бота е автоматизирано събиране на информация за търсачката. Няма как да не се използва бот, но е важно да се каже какъв е видът на бота. От там вече и следва как ще се захранва търсачката. Ако бота обхожда страниците на разни сайтове е вид 1, ако пък работи само със заявки е вид 2 и така нататък. Самата търсачка е бот!!! Влизаш и търсиш целенасочено посредством стринг съдържание. Та мисълта ми е, че в тази си част леко подведе колегата със сравнението, което само в тази си част не си се изразил поне според мен правилно спрямо ботовете. За мен се използва някакъв вид  автоматизирано обработване на данните. Все пак по някакъв начин трябва да се обогатява съдържанието на търсачката. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Не е точно така.

Логиката на търсещите машини е малко по-различна. Визирам това, което е в момента. 

Мисля, че вече съм писал за това. Нарича се "тематичен модел"

Съвременните търсещи системи ползват обектно-тематичен модел (statistical entity-topic model). Това е различно.

Освен този модел има още и автор-получател модел (author-recipient-topic models), модели на смесено членство (mixed-membership models),  модел на влияние на цитатите (citation influence model), скрит тематичен модел на хипервръзките (Latent topic hypertext model, LTHM) и пр. и пр..

Проблемът е, че класическите търсещи машини  използват интелектуалнен анализ на данни (информация) за конфреренциите (conference mining), който се базира на обобщен LDA (generalized LDA) модел. Това не върши работа на хора като мен. За това ползваме друг подход.

Не знам как да го обясня без да навлизам в специализирана терминология.

Най-груб пример. Търсене по символен низ или част от символен низ (примерно нещо от вида LIKE %ADA% - SQL) не е като търсене по сходство (Find Nearest - PFS). 

Що се отнася до "обявата" лично аз нямам никакъв интерес. Очевидно е че човекът не притежава никаква компетентност, а и е доста извън сферата на преките ми интереси. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.