Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad

Recommended Posts

Здравейте, колеги имам нужда от  помощ.

Преди време си сглобих една мощна декстоп машинка и въпросът ми е как мога това PC да го направя публичен  web server.

Главната ми цел е че искам да си кача сайт на него.

Благодаря Предварително :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е добра идея. Доста по-безболезнено ще ти е ако си наемеш такъв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, DvDty написа:

Не мисля, че е добра идея. Доста по-безболезнено ще ти е ако си наемеш такъв.

Абе има си преимуществата! 

На 28.02.2018 г. at 15:57, galaxy7406 написа:

Здравейте, колеги имам нужда от  помощ.

Преди време си сглобих една мощна декстоп машинка и въпросът ми е как мога това PC да го направя публичен  web server.

Главната ми цел е че искам да си кача сайт на него.

Благодаря Предварително :D

Със статично ИП ли си? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Каква операционна система възнамеряваш да ползваш?

Ако е само за web сървър даже не ти и трябва мощен компютър - най-старата машинка даже, която имаш ще ти свърши работа (ако ползваш Linux, разбира се).

Относно липсата на статичен адрес, има варианти за решаване на този проблем - DDNS: динамично променящ се запис, обновяван от локално работещ daemon.

Общо взето нищо не ти пречи да пробваш, като те съветвам като начало да вдигнеш сървъра, дори и да е достъпен само в LAN мрежата.

1. Намираш най-икономичната откъм енергия машинка(Raspberry/Pine64 най-добре), защото предполагам искаш да работи постоянно, a от друга страна не искаш да даваш по 15-20лв. ток на месец за цяло PC.
  2. Инсталираш Linux.
  3. Инсталираш Apache2 server.
  4. Качваш сайта... и си в играта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорих ти на лични и ти изпратих всичко необходимо.

Не просто web, а реален REST с пълна поддръжка на Firebird, IB, DB2, SubBase, Oracle, My SQL, MS SQL, неструктурирани СУБД, вграден JQuery (и не само), пълна поддръжка на де що е скриптов език, както и на всички езици на високо ниво (Delphi, C++, C#, VBasic и др.).

Добавил съм ти и мощна 3D библиотека, но това може да го видиш в примера.

Може да го подкараш на всеки един компютър с ОС Windows XP, Me, 7, 8, 10. В примера, който съм ти изпратил е като приложение. Направих го за да видиш как се контролират потребителските сесии и не само. Демо версията поддържа до 50 000 едновременно запуснати сесии (За България ти е повече от достатъчно).

Няма да ти обяснявам какво може да направиш ако си купиш сървър на старо, един UPS и се регистрираш в MS BizSpark (примерно). Дреме ти, че ползваш ADSL, а не синхронна линия. Това е правено за много, ама много непопулярни (и гадни) екстремни ситуации, които ни се случват всеки ден. 

Няма проблеми с Linux. И като конзолно приложение и като процес. Когато е като процес обаче трябва да изключващ сървъра (визирам апаратната част), което не винаги е практично, но това е мое виждане.

И сега най-интересното.

Работи и на iОС и на Android (който си е Linux-производна система, каквото и да си говорим).

За Android има специална версия, за мобилни устройства. Трябва ти само регистриран домейн, а другото е доста забавно. Може да превърнеш телефона си в нещо като сървър, който излъчва поточно видео и аудио в мрежата. За да не плащаш обаче мега сметки (там се таксува на трафик) виж какво съм написал за TTL и как се ползва.

Има и още нещо, за което е важно да знаеш.

За разлика от Apach и други подобни решения, туй HTML, CSS, Vava Script, PHP и каквото се сетиш могат да бъдат записани в изпълнимият файл, а него може да го сложиш на флашка (просто си я носиш в джоб). Желязно работи и е тествано.

Със "статичното" IP може да се справиш още по-лесно. Регистрирай си някъде безплатен сайт (има доста такива платформи). Ползвай BS Ping (и той е безплатен и за него съм писал) и извлечи всичко, което е нужно за сървъра, на който си направил регистрация. Попълни данните в контролния панел на Z-Server и го стартирай.

В Интернет ще се вижда това, което генерира Z-Server. Ако потребителят набере https://my_web_page.freehost.com/ (примерно) ще вижда това, което ти желаеш.

Pic_001.jpg

Kонтролният панел за Android.

Това е контролният панел за мобилни устройства, ползващи Android. Базата за web-ресурса e Firebird (само за да се покаже, че има и друго освен My SQL). на практика може не само да използваш телефона си като своеобразен "мобилен сървър", но и можеш да управляваш отдалечен сървър за СУБД, пак през телефона. За какво може да послужи това е друг въпрос. Темата е дълга и изисква сериозна дискусия. 

Бъди здрав и се забавлявай.

Редактирано от Avatara
  • Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.