Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad

Recommended Posts

Колеги, пратете някоя книга на PDF тук, свързана с програмирането! Ако имате за PHP споделете я. По възможност ги търся на майчиният ни език, все пак сме Българи. Знам, че качествената литература е от чуждестранни източници, но все пак се надявам, че все още има и Българи споделящи идеята, че интелектуалният труд е за всички! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2/2/2018 at 23:14, freeman987 написа:

Колеги, пратете някоя книга на PDF тук, свързана с програмирането! Ако имате за PHP споделете я. По възможност ги търся на майчиният ни език, все пак сме Българи. Знам, че качествената литература е от чуждестранни източници, но все пак се надявам, че все още има и Българи споделящи идеята, че интелектуалният труд е за всички! 

Здравей. Имам учебник за PHP 7 ако искаш пиши на ЛС данни да ти го пратя. Продавам го за 18 лв. ако те устройва.

https://www.olx.bg/ad/php-7-ID7h4mZ.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Black Pearl написа:

Здравей. Имам учебник за PHP 7 ако искаш пиши на ЛС данни да ти го пратя. Продавам го за 18 лв. ако те устройва.

https://www.olx.bg/ad/php-7-ID7h4mZ.html

На работата я имаме, мисля. Идеята ми беше да се сподели малко безплатен ресурс, като например:
https://postvai.com/books/PHP-kniga.pdf
Това е книга за начинаещи. Има добро описание с лесни и приятни примери. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли няма интересни PDF, Word книги? Хайде бе хора, толкова ли не се споделя информация тук? Бази с данни няма никой тук, сега и книги ли нямате? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъм, случайно да търсиш още книги?
Мога да те зарина, само кажи.
Само да те предупредя не знам колко е легално да се качват точно във форума, щото се води пиратсво и ще пратят DMCA оплаквания.
Мога да ти ги пратя на лично ако искаш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.06.2018 г. at 11:14, /root написа:

Ъм, случайно да търсиш още книги?
Мога да те зарина, само кажи.
Само да те предупредя не знам колко е легално да се качват точно във форума, щото се води пиратсво и ще пратят DMCA оплаквания.
Мога да ти ги пратя на лично ако искаш.

Продължавам да търся. Основно на Български език. Видях ти темата и се порових из информацията, но си търся на БГ. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече го говорихме това, не мога да ти помогна, имам Етично хакерство на Александър Цокев, ама това е единствената книга на български и струва 50лв, а и според мен тази книга е супер разхвърляна и честно казано не ми харесва особено, не покрива процеса на разузнаване, експлоатиране, крайна цел, просто разглежда някои инструменти, но поне мога да кажа, че доста добре обяснява какво точно прави и какво точно се случва и защо става така.
Може ли да попитам защо дължиш да са на Български?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.06.2018 г. at 22:59, /root написа:

Вече го говорихме това, не мога да ти помогна, имам Етично хакерство на Александър Цокев, ама това е единствената книга на български и струва 50лв, а и според мен тази книга е супер разхвърляна и честно казано не ми харесва особено, не покрива процеса на разузнаване, експлоатиране, крайна цел, просто разглежда някои инструменти, но поне мога да кажа, че доста добре обяснява какво точно прави и какво точно се случва и защо става така.
Може ли да попитам защо дължиш да са на Български?

Защото съм Българин и нямам нуждата да чета някаква книга за удоволствие на друг език. Ако го правя, то ще е по задължение, не по желание. Работя си що годе спокойно с Английски, но бих предпочел да прочета някоя разхвърляна книга на роден език, отколкото да се напрягам с чуждестранна литература. За мое съжаление го правя, защото ми се налага поради липса на качествен материал по даден проблем, но ако ще чета нещо за кеф искам да е на родният ми език. Поради това си търся книги на Български език, но по книжарниците не ми се дават по 20 лв и повече за неща, които са тривиални и вече знам. Имам и попадения! Тук там си намирам интересна литература и си купувам книгите от любопитство заради разглежданата от тях тематика. За мрежата си ги  търся си ги основно в pdf или варянт за разпечатване защото си го правя безплатно, карбовам ги и чета.  

• Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми кажеш как мога да ти пратя нещо анонимно при първа възможност ще ти пратя книгата за без пари.
А отностно езика мисля, че се филмираш (лично мнение) има ли значение една книга на какъв език ще я четеш, според мен не.
Ето един съвет от мен, превеждай си книгата докато я четеш, така хем ще запомняш по-лесно нещата, хем ще четеш литература до която няма да имаш достъп така или иначе.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, /root написа:

Ако ми кажеш как мога да ти пратя нещо анонимно при първа възможност ще ти пратя книгата за без пари.
А отностно езика мисля, че се филмираш (лично мнение) има ли значение една книга на какъв език ще я четеш, според мен не.
Ето един съвет от мен, превеждай си книгата докато я четеш, така хем ще запомняш по-лесно нещата, хем ще четеш литература до която няма да имаш достъп така или иначе.

Не си ме разбрал правилно. Не ми пречи да чета на Английски, но прости ми но аз съм Българин и ми е по-лесно да чета на родният си език. Ако намериш някоя интересна книга на Български драскай тук на лично и ще измислим нещо. Относно парите, да търся си безплатни книги, защото в повечето платени които съм прочел, постоянно и непрекъснато отсявам ненужното и директно прехвърлям на същинската им част. Честно казано по родните книжарници наистина няма нещо стойностно на Български. Факт! Просто за това и спрях да си купувам книгите, защото важните 10 страници от книгата мога да ги прочета в първият форум като решение на конкретен проблем + пример. Честно казано чуждестранната литература е доста по-наситена, но все пак много книги започнаха да се превеждат и дават достъпно в мрежата. Имам няколко разпечатани книги, до които се допитвам от време на време за някои неща, но да си призная по-голямата част дори в строго ориентирани книги уж за напреднали е меко казано  сухо безпримерно обяснение на някакъв стар изтъркан проблем. Като прочета заглавието на някоя книга примерно: "SQL injection и начини за предпазване" и ми идва да си тегля куршума... Как може при пращяща по шевовете мрежа пълна с информация да се превежда тази боза... То има ли смисъл да отделиш време да четеш за проблем, който отдавна се предполага, че използвайки новите технологии за връзка с базата този проблем трябва да е в миналото. В нито една книга по темата дори на Английски, която съм преглеждал не се дава пример и обяснение защо mysql_real_escape_string на php не работи, като защита. Споменава се, но няма пример за тестване. Вероятно са толкова екзотични тези примери, че създателите на книгите не знаят за тях, само отбелязват факта, че това не е защита и приемат за истина думите на по-знаещи. Та за това си избирам книги да са ми интересни, макар и пословични, не просто да си превеждам някакъв текст от някой си и да се чудя абе този сарказъм ли е използвал и се базика с мен или наистина е имал това в предвид. Все пак не съм професионален преводач.  :D :D :D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато няма качествена книга, която да се прочете е по-добре да бъде написана. 

Да  споделиш опит не е лесно, но си струва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Avatara написа:

Когато няма качествена книга, която да се прочете е по-добре да бъде написана. 

Да  споделиш опит не е лесно, но си струва.

Така е, но наистина не е лесно да се напише книга. Аз лично бих се наел да го направя, но до момента не смятам, че съм достатъчно подготвен да го сторя! Не съм готов да пиша книги. Все още смятам себе си за начинаещ и постоянно чета, повече по форумите и не толкова книги, но там срещам най-различни проблеми и решения! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с мен е така.

Зад гърба си имам четири учебника (три за кибернетична война и един за компютърна графика, от който ужасно ме е срам), куп статии, участия в симпозиуми, научни семинари, публикации в някои от най-елитните списания и ... се чувствам абсолютен босилек.

Нищо от това, което съм написал не ми харесва. Не ми харесва, че и ме дразни. И ме е яд на самия мен.

Не се притеснявай. Просто започни. Ще видиш, че корекциите са най-трудната част. А да споделиш личен опит е направо кошмар. Ние си го знаем, но опре ли да обясняваме нещо непознато на другите става много сложно.

Няма да забравя как с колегата ми два пъти безуспешно се опитвахме да обясним на колегите от ДАНС, какво са това постквантови методи на преобразуване на данни, защо те не са "шифрооване" във вида, в който го познаваме, защо нямаме ключ в класическия смисъл на думата и как така не ползваме хеширане и други подобни. Като цяло си беше кошмар. Все пак един от колегите в един момент се доближи до истината.

Още по забавен беше един индивид от американските служби. Той така и не схвана какво вижда. Беше зверски пиян. :D:D

Проблемът е в това, че винаги има доза инертност. Непознатото плаши, а и изисква усилия за да се усвои.

Но ти не се страхувай. Като се замисля в енциклопедиите няма нито едно име на експерт. :D

Ние не сме експерти. Ние сме любопитни и не ни е страх да опитаме. Експертите ще дойдат след нас, за да обсъждат това, което сме направили, но първо ще трябва да го разберат. Това обаче изисква време.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да предложа на български, но ето една хубава колекция на английски.

https://www.humblebundle.com/books/cybersecurity-wiley-books?hmb_source=humble_home&hmb_medium=product_tile&hmb_campaign=mosaic_section_2_layout_index_1_layout_type_threes_tile_index_2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.