Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad

Recommended Posts

Здравейте, 

Пускам live boot на kali linux и за момента всичко е ок. Run-вам wifite и дори след 5 10 минути не намира никакви wi fi мрежи. Плюс това, дори и след като затворя терминала, ми казва, че не намира wi fi адаптер. Някой има ли идея защо става така? С версията от 21.11 съм, пробвах и с по-стари, но проблема е все същия :(

Благодаря предварително :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко повече информация - поне изхода от iwconfig дай, на такъв въпрос няма как да получиш смислен отговор. Хакер не се става с копиране на командите от клипче в интернет, а с четене!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем, но той се отнася само до програмата Aircrack-ng. С последната версия на Kali Linux съм и самата система засича Wifi мрежи, но когато включа програмата и тя започне да използва Wifi адаптера, не засича никакви мрежи. Доколкото разбрах, това се отнася до вида на картата, с която разполага компютъра. Моята е Qualcomm Atheros QCA61x4A. Mнения ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калито се нуждае от карти, които поддържат "monitor mode". Това са най-популярните чипсети, които поддържат този моуд : 

Atheros AR9271
Ralink RT3070
Ralink RT3572
Ralink RT5572

Следователно за да работи aircrack и всички подобни, мрежовата карта трябва да е с някои от тези чипсети. За 20лв в нета има TP-Link 772, който е с атерос чипсета.

П.С. за да не изчезва мрежовия драйвър след използването му за мониторинг, трябва предварително да се деактивира ipv6.

Редактирано от et3rn4lblue

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 hours ago, et3rn4lblue said:

Калито се нуждае от карти, които поддържат "monitor mode". Това са най-популярните чипсети, които поддържат този моуд : 

Atheros AR9271
Ralink RT3070
Ralink RT3572
Ralink RT5572

Следователно за да работи aircrack и всички подобни, мрежовата карта трябва да е с някои от тези чипсети. За 20лв в нета има TP-Link 772, който е с атерос чипсета.

П.С. за да не изчезва мрежовия драйвър след използването му за мониторинг, трябва предварително да се деактивира ipv6.

Привет ! Понеже стана дума за TP-Link 772, бих искал да питам дали има новости и варианти за пускането на monitor mode за същата карта, обаче V2. За съжаление проблема при мен е ясен. Взел съм V2 с чипсет Realtek RTL8188EUS. Интересен въпрос е от къде мога да намеря V1, понеже той е с Atheros.  Все пак съм си оставил един два дни за проба-грешка, преди да го върна и да търся друг адаптер. Моля за съвет от по-опитните ! 

Редактирано от acme

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат, мониторинга е възможен само при V1. Звънях в емаг, да попитам с какъв чипсет са адаптерите, които те предлагат. Оказа се, че нямали достъп до такава информация. Както и да е, поръчал съм си и се надявам да е  V1. Като пристигне и разбера дали е, пак ще пиша в темата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшни са Емаг.. На кутията дори пише, но късно се загледах...

Все тая, след 2 безсънни нощи вече сниффвам с V2. Ако някой се нуждае от инфо как става:

apt-get update

apt-get upgrade

apt dist-upgrade

reboot

Всичко това до тук при мен отне цяла вечност,  ако до сега не са изпълнявани, ще трябва търпение.

Изтеглете: https://github.com/mfruba/kernel

Инсталирате спрямо инструкциите в репо-то:

cd drivers/TL-WN722N_v2.0-Ralink/rtl8188EUS_linux_v4.3.0.8_13968.20150417

Билд-вате с:  $ make

Инсталирате с: # make install

Да не забравяме и дипендънситата:

# modprobe lib80211
# modprobe cfg80211

Добавяме модула към ядрото: # insmod 8188eu.ko

Monitor mode time !! :)

# ifconfig wlan0 down

# iwconfig wlan0 mode monitor
(Ако тази команда не върне нищо, значи всичко е супер)
# ifconfig wlan0 up

airodump-ng wlan0 

Have fun  B|

Редактирано от acme
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събуждам стара тема, но се оказва, че съм закупил V3.0 на TL-WN722N.

дали 

На 7.12.2017 г. at 21:58, acme написа:

Страшни са Емаг.. На кутията дори пише, но късно се загледах...

Все тая, след 2 безсънни нощи вече сниффвам с V2. Ако някой се нуждае от инфо как става:

apt-get update

apt-get upgrade

apt dist-upgrade

reboot

Всичко това до тук при мен отне цяла вечност,  ако до сега не са изпълнявани, ще трябва търпение.

Изтеглете: https://github.com/mfruba/kernel

Инсталирате спрямо инструкциите в репо-то:

cd drivers/TL-WN722N_v2.0-Ralink/rtl8188EUS_linux_v4.3.0.8_13968.20150417

Билд-вате с:  $ make

Инсталирате с: # make install

Да не забравяме и дипендънситата:

# modprobe lib80211
# modprobe cfg80211

Добавяме модула към ядрото: # insmod 8188eu.ko

Monitor mode time !! :)

# ifconfig wlan0 down

# iwconfig wlan0 mode monitor
(Ако тази команда не върне нищо, значи всичко е супер)
# ifconfig wlan0 up

airodump-ng wlan0 

Have fun  B|

този начин ще проработи и v3.0?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.