Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad
ТУК НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ХАКЕРСКИ УСЛУГИ ! ×
newbie3

Linux

Recommended Posts

Здравейте,

вече не съм доволен от услугите на Microsoft и искам да премина към Linux, но до сега не съм ползвал тази операционна система , и ако може някой да ми обясни какво точно представлява ще съм много благодарен.

Според мен не се мести на Linux ;) 

Там е за по напреднали хора :) 

Зависи , за какво точно искаш да ползваш системата за обикновения потребител не е удачно

Сайтове, презентации, понякога играя игри и филми.

Тогава по-добре стой с windows, m$ не са китка за мирисане, но office пакета им няма заместител, без значение какви free software "които са били същите ама безплатни" ти предлагат. На linux игри не че не могат да се карат, но ще да мъчиш да ги подкарваш повече, отколкото да ги играеш. За всичко останало linux е по-добрия вариант. Но от това, което изброи ти, windows го върши и то добре. На твое място просто си бих резнал диска на 3 и бих направил dual boot с linux ubuntu, за да видиш кое как стои.

LInux MINT 18.2 Sonya е моето предложение , няма да съжаляваш ! 

Дерзай, Линукс   те първа  идва, смея  да твърдя !

Поздрави ! 

• Like 1

На 10/19/2017 at 14:44, scotrod написа:

Тогава по-добре стой с windows, m$ не са китка за мирисане, но office пакета им няма заместител, без значение какви free software "които са били същите ама безплатни" ти предлагат. На linux игри не че не могат да се карат, но ще да мъчиш да ги подкарваш повече, отколкото да ги играеш. За всичко останало linux е по-добрия вариант. Но от това, което изброи ти, windows го върши и то добре. На твое място просто си бих резнал диска на 3 и бих направил dual boot с linux ubuntu, за да видиш кое как стои.

+

На 10/19/2017 at 13:32, newbie3 написа:

Сайтове, презентации, понякога играя игри и филми.

Linux не може да се каже, че е създадена ос за игри и тн., по-скоро за компютърна материя. За доста по-напреднали е от Windows потребителите. Доста по-различни са нещата отколкото да кликнеш един .exe файл и да ти се изтегли някоя програмка, абе вирус. :D

Да разбрах го вече. Пробвах го и ми харесва, но, както ти каза не е за обикновени потребители.

Не ти препоръчвам Linux ако ще играеш игри,ще имаш доста проблеми с FPS-то + това ще ти е много трудно с програмите.

Като за начало позвай виртуална машина и си инсталирай линукс (практика) ;)

Препоръчвам ти Linux Mint, Ubutu или Backbox OS (Ubutu Based)

преди 43 минути, Pentester написа:

Препоръчвам ти Linux Mint, Ubutu или Backbox OS (Ubutu Based)

Препоръчваш му, като нищо не знае ?

На 10/24/2017 at 22:08, HazarBG написа:

Препоръчваш му, като нищо не знае ?

Все пак трябва да тръгне от някъде като теб и мен.

Както съм го съветвал да си инсталира виртуална машина а не да boot-не направо Linux :) 

Преди 3 часа, Pentester написа:

Както съм го съветвал да си инсталира виртуална машина а не да boot-не направо Linux :) 

Тука си прав. Мисълта ми беше да не вземе да прави неща без да знае за кво са.

• Like 1

8 hours ago, Pentester said:

Аз и да искам не мога да го boot-на понеже BIOS-а ми бъгва и не знам как да го оправя. (BIOS ми трябва за да си активирам клавиатурата, ако се чудите, защо ми е.)

На 10/31/2017 at 13:36, newbie3 написа:

Аз и да искам не мога да го boot-на понеже BIOS-а ми бъгва и не знам как да го оправя. (BIOS ми трябва за да си активирам клавиатурата, ако се чудите, защо ми е.)

Предполагам не си сложил парола на BIOS-a? ,инсталирай си линукс на VMware или Virtualbox  и прави грешки, и се учи от тях :) 

13 hours ago, Pentester said:

Предполагам не си сложил парола на BIOS-a? ,инсталирай си линукс на VMware или Virtualbox  и прави грешки, и се учи от тях :) 

Не е съм слагал парола, когато рестартирам компютъра просто не ми дава да вляза в BIOS или в boot menu-то, както и да е. След няколко дни ще имам време и ще си инсталирам линукса на virtualbox.

Ти хубаво ще се преместиш към линукс, ама нали се сещаш, че не е като windows ? 

Изтеглиш си една песен, примерно, и минимум 30 минути ще търсиш къде е.Търси в Youtube, поне основните неща за линукса.

Преди 2 часа, nuclear bomb. написа:

Ти хубаво ще се преместиш към линукс, ама нали се сещаш, че не е като windows ? 

Изтеглиш си една песен, примерно, и минимум 30 минути ще търсиш къде е.Търси в Youtube, поне основните неща за линукса.

Отваря download history-то на браузъра си и е готов, няма да му отнеме повече от 15 секунди, освен ако не е хомо сапиенс.

преди 49 минути, HazarBG написа:

Отваря download history-то на браузъра си и е готов, няма да му отнеме повече от 15 секунди, освен ако не е хомо сапиенс.

Аз казвам, че не е лесно, щот аз ся започнах да се занимавам с линукс, и ми е кат на китайски.

ПС: Хомохабилис <3

Преди 3 часа, nuclear bomb. написа:

Аз казвам, че не е лесно, щот аз ся започнах да се занимавам с линукс, и ми е кат на китайски.

Па сложи си го на английски..

Преди 3 часа, nuclear bomb. написа:

ПС: Хомохабилис <3

Хомохабилис или Хомо хабилис ? Едното що приемам за обида, другото за там сръчен човек, изправен ли кво беше.

Преди 11 часа, HazarBG написа:

Па сложи си го на английски..

Хомохабилис или Хомо хабилис ? Едното що приемам за обида, другото за там сръчен човек, изправен ли кво беше.

То ми е на английски, ма като не съм мн напред с линукса, ми е кат на китайски, ве аутист.

Аве ти си хомо(сексуалист). :P

On 03/11/2017 at 14:39, nuclear bomb. said:

ве аутист

Вика аутист на човек (да не говорим,че аутистите са на 100% по-умни от теб), използва "ве". Нищо лично ама.

• Like 1

Преди 12 часа, Berdy написа:

Вика аутист на човек (да не говорим,че аутистите са на 100% по-умни от теб), използва "ве". Нищо лично ама.

Приятел, 100 на 100 не знаеш кво значи аутист, щот капацитета на мозъка ти не е толкова голям, и ти съчувствам, ако имаш някакъв проблем, да ти изпратя парички, да се лекуваш, сладур :*

Приятел, повярвай, перфектно знам какво е аутист. Ти като знаеш, че това е заболяване, което е вродено и човек не може да направи нищо, защо обиждаш хората на аутист? Сигурен съм, че в твоят богат речник може да намериш сигурно 200 добри обиди, но защо обиждаш хората с нещо, което от части, може да е комплимент (те са много пъти по-умни от средния човек). Само това ще кажа, имам много повече за казване, но мисля, че ще разбереш от това.

• Like 1

Бахти темите бате. От къде започна, до къде стигна.

преди 41 минути, Hexagone написа:

Бахти темите бате. От къде започна, до къде стигна.

xDxD