Jump to content
¯\_( ツ)_/¯
  • TAD GROUP are currently hiring penetration testers. Please read the topic in Career Central subforum.
  • Sponsored Ad

Recommended Posts

Причината за създаването на тази тема е зачистилите случеи на този тип проблеми и съм забелязал как определен брой алчни типове правят много пари за нещо такова ( примерната цена е 280 за iphone 4 или 5с ) .. ще споделя 2 клипа не съм пробвал лично дали метода работи на 100% но изглеждат най-успешни. Надявам се да има разбирачи които могат да изявят някакво мнение по темата ( ПУБЛИКУВАМ С ЦЕЛ ДА ПОМОГНА НА ТЕЗИ КОИТО СЕ ЗАБЛУЖДАВАТ И СИ ПРЪСКАТ ПАРИТЕ .. 

Редактирано от Pulse

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема. Поздравления за ресърча и инициативата.

За съжаление и двата метода съм ги пробвал лично и потвърждавам, че НЕ РАБОТЯТ. Метод, който се доближава до показаните в клипчетата е със настройка на различен DSN сървър.Има лийкнати ип-та в Google.Мога и аз да предоставя при интерес и не злонамерена цел, разбира се.

Успешен софтуерен метод(Лично тестван)е чрез блокиране на Baseband чипа и custom firmware, но това е вече доста по-задълбочена дейност. Ако @Pulse е навит може да направим един съвместен артикъл на тази тема(с детайли).

Все пак най-успешния метод е хардуерния, но проблема е, че се изискват доста опитни ръце и поялник.

@Pulse Прав си, че много хора се подлъгват от тези методи и всякакви такива публикувани информации от копърки.Важно е наистина да усъзнаят, че в много редки случай, някой, някъде може да премахне iCloud акаунт. Почти винаги при успех става дума за някакъв deep канал включват и човек от Apple Support. Изключително защитен е целия iCloud и доста бързо се реагира за запълването на някой дупка ако се открие такава.

Всичко споделено е от първо лице.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз потвърждавам, че тези методи НЕ работят, или е възможно да работят на определени версии или мобилни апарати (не знам до колко съм се изразил правилно.).

В интернет съм изгледал една шапка с клипчета как се прескача icloud и до сега не съм попаднал на нищо работещо (дори не знам как ги записват тия клипове).

Нека да попитам, в България има няколко "човека" които предлагат подобен тип услуга и взимат някакви безбожни суми за отключване.Това предполагам е измама нали?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kenwood10 има много хора които могат да отключват заключени телефони със icloud това че е забранено е друг въпрос. Според мен има метод и то лесен чрез който да отключиш icloud без много усилия но броблема е че или се прави със IMEI на телефона или със сменяне на детайли по hardware на телефона

@apathchy да имам желание да направим нещо по въпроса но сяко едно действие по промяна на устройство което има авторски права то би било незаконно освен ако не използваме части от същата фирма която ги произвежда това е за hardware а до колкото за software-рният вариан метода би бил само и единсвено използвайки линукс поне според мене ..

И като цяло историята на icloud е най-голямата простотия която някога съм виждал, как може някой да направи така че когато си забравиш паролата да си фърлиш устройството буквално за което си дал 1500лв или повече 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kenwood10 Ако хората, който предлагат тази услуга искат "една торба" пари, по скоро ще се случи отключването. Доста е рискова цялата операция и има голяма вероятност за неуспех, затова се искат такива пари.

@Pulse Важното е, че имаш желание. Като ОС ще ползваме МакОС. Linux има малко проблеми със iTunes и не се държи адекватно. Всъщност по скоро iTunes не се държи адекватно, но това е друг въпрос. Отностно за части, ще ползваме оригинални части от производителя. Аз имам грижата за това (без въпроси :D).

Иначе като цяло iCloud предлага услуга забравена парола, но и за там ти трябва да знаеш поне тайните си въпроси или Security mail. И като последна възможност остава съпорта на Епъл. Там при наличие на документ за покупка със сигурност ти премахват iCloud-а.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@apathchyПредлага услугата за забравена парола но само във офицялният сайт и разбира се ти ги праща на посоченият email адрес естествено ако си го знаеш ще си оправиш паролата а за тайният въпрос и отговор според мен трябва собственика да си ги знае но ако вече се окаже някой склероза дет непомне кво е ял вчера и се наложи да се иска документ за покупка аз смятам да помагам на хора които са си закупили iphon-a заключен естествено срещу някакъв документ а не някой краден или намерен на пътя защото до колкото знам после мен ще търсят от полицията защо съм помогнал на крадеца да отключи телефона и т.н 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези методи не работят айклауд се байпасва като се премахне setup.app от software на телефона но след рестор айклауда пак се връща :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един метод включващ къстъм фърмуер но тогава губиш СИМ контролера и дефакто имаш Ipod не Iphone. Та се чудя мога ли да програмирам свой Imei номер тъй като имам два телефона, единия е отключен с повреда в платката а другия Icloud lock?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@toty420 гледал си клипчета но не си разбрал явно добре!

Icloud се bypass като се направи прескачане не steup приложението от .ipsw на дадената версия, когато е null или 0 директно прехвърля към https://en.wikipedia.org/wiki/SpringBoard! Разбира се това не става винаги, реално ако тел е заключен при версия 1.2.3 ще се наложи да направите на версия 1.2.1 тоест downgrade!

Преди до версия 4s можеше да ги bypass-неш през SSH но вече не става и само .ipsw при метод steup.app което се краква но има различни методи при дадена версия, при 6s plus трябва да редактираш steup.app там се иска SWIFT език :) които малко хора разбира, а ако телефона е вкара във черният лист забравете там става чрез платката на icloud и няма бъг който да ви помогне освен поялника!

Успех със крака! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/26/2017 at 3:11 PM, apathchy said:

Хубава тема. Поздравления за ресърча и инициативата.

За съжаление и двата метода съм ги пробвал лично и потвърждавам, че НЕ РАБОТЯТ. Метод, който се доближава до показаните в клипчетата е със настройка на различен DSN сървър.Има лийкнати ип-та в Google.Мога и аз да предоставя при интерес и не злонамерена цел, разбира се.

Успешен софтуерен метод(Лично тестван)е чрез блокиране на Baseband чипа и custom firmware, но това е вече доста по-задълбочена дейност. Ако @Pulse е навит може да направим един съвместен артикъл на тази тема(с детайли).

Все пак най-успешния метод е хардуерния, но проблема е, че се изискват доста опитни ръце и поялник.

@Pulse Прав си, че много хора се подлъгват от тези методи и всякакви такива публикувани информации от копърки.Важно е наистина да усъзнаят, че в много редки случай, някой, някъде може да премахне iCloud акаунт. Почти винаги при успех става дума за някакъв deep канал включват и човек от Apple Support. Изключително защитен е целия iCloud и доста бързо се реагира за запълването на някой дупка ако се открие такава.

Всичко споделено е от първо лице.

Може ли малко инфо за метода с custom firmware? Имам icloud заключен iPhone  и не знам какво точно да правя, никога не съм се занимавам с айфони. Това е мега простотия с тоя icloud. Човека дето ми го даде си е legit собственика ама е технически неграмотен и не си е запомнил дори и email-a... Предполагам ако не мога да го отключа ще пробвам да пратя на Apple доказателство за покупка ако има, за да го отключат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.